UZMAN ELLER PROJELERİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığınca 81 ilde yürütülen ‘Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projeleri’ 2023 yılı başvurularının başladığını söyledi.

Akkoyunlu, Uzman Eller Projesi’ne başvurusu uygun bulunan girişimcilere 250 bin TL’ye kadar yüzde 100 hibe desteği verileceğini belirtti. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

SON BAŞVURU TARİHİ 8 MAYIS

Sadettin Akkoyunlu; “Proje kapsamında kırsalda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun kişilere bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde uygulayacakları projeler için hibe desteği sağlanacak. Mevzuatta belirtilen nitelikleri taşıyan girişimciler, e-devlet şifrelerini kullanarak 8 Mayıs 2023 tarihi saat 23.59’a kadar ‘https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr’ adresi üzerinden online olarak başvurularını yapabilecek. Başvuruda zorunlu olan belge ve dokümanlar da online yüklenecek. Başvuru koşullarının yer aldığı 2023/5 No.lu Tebliğ ve Tebliğe bağlı güncel uygulama esasları da ‘https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr’ adresinde yer alıyor” dedi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt