YÜZLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Yüzde 52’si ormanlık alanla kaplı Mustafakemalpaşa’da, Orman İşletme Müdürlüğü öncülüğünde ağaçlandırma çalışmaları 2024 yılında da aralıksız sürdürülüyor. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

21 Mart Dünya Ormancılık Haftası kapsamında Lalaşahin Mahallesi üzerindeki 1,5 hektar alanda yüzlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Mustafakemalpaşa’da 21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası, Lalaşahin Mahallesi’nde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği ile kutlandı.

Mustafakemalpaşa’nın habitatına ağaçlandırma çalışmalarıyla zenginlik katan Orman İşletme Müdürlüğü’nün, Lalaşahin-Aralık yolu üzerindeki Ağılyeri Mevkii’nde düzenlediği fidan dikim etkinliğine Kaymakam Ahmet Altıntaş, Jandarma Komutanı Ütğm. Emre Kavak, Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Sezgin Esen, AK Parti Başkanı Mutlu Turgut, TEMA Temsilcisi Rasim Balaban, kurum müdürleri, OİM personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

GELİR GETİRİCİ AĞAÇLANDIRMA SÜRECEK

‘Geleceğimiz, Nefesimiz Yeşil Vatanımız İçin’ temasıyla kutlanan Orman Haftası’nda Lalaşahin Mahallesi’ndeki 15,8 hektarlık alanın 1,5 hektarı ağaçlandırıldı.

Protokol ve öğrenciler tarafından çınar, ıhlamur, erguvan, defne ve sedir gibi 600 fidan toprakla buluşturularak can suyu verildi. Bölgedeki 15,8 hektarlık alanın tamamında zamanla gelir getirici ve sosyal yaşam için ağaçlandırma uygulaması yapılacağı belirtilirken, gelecek nesillere yeşil bir çevre bırakmak amacıyla düzenlenen fidan dikim töreninde katılımcılara, Orman Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan başta fidan olmak üzere çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt