ZAFER PARTİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Genel Başkanlığı’nı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın yaptığı Zafer Partisi’nin Mustafakemalpaşa Teşkilatı, 2. Olağan Kongre de yeni başkan ve yönetimini belirledi. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Şubat-2022 tarihinde Mustafakemalpaşa’da teşkilatlanarak 14 Mayıs genel seçimleri ve 31 Mart yerel seçimlerine katılan Zafer Partisi’nin 2. Olağan Kongresi, 13 Haziran Perşembe günü saat 15.00’da parti binasında yapıldı. Zafer Partisi’nin Mustafakemalpaşa’daki kurucu başkanı olan ve 2,5 yıldır bu görevi sürdüren Göksel Şenkuyumcu’nun karşına kongrede, Avrasya Kültür ve Spor İşbirliği Derneği eski Başkanı Rıdvan Hız aday olarak çıktı.

BEYAZ LİSTEYE GÜVENOYU

Seçim Kurulu gözetimindeki 2 adaylı kongrede 37 delege oy kullandı. Beyaz Liste ile yarışan Göksel Şenkuyumcu 28, Mavi Liste ile seçim yarışına giren Rıdvan Hız ise 8 oy aldı. 1 oyun geçersiz sayıldığı kongrede Zafer Partisi’nin Mustafakemalpaşa Başkanlığı görevine yeniden Göksel Şenkuyumcu seçildi. Güven tazeleyen Şenkuyumcu, delegelere teşekkür etti.

Göksel Şenkuyumcu başkanlığındaki Zafer Partisi Teşkilatı’nın yönetim kademesi Ekrem Sürgit, Erman Şenhasırcı, Kürşat Süzen, Elif Sena Orhan, Emine Erarslan, Özcan Kahrıman, Ertuğrul Çakmak, İsmail Öztaşkın, Serkan Korkmaz, Esra Çoban, Önder Berber, Emine Güven, Birol Yaman, Hasan Cengiz, Rahman Güven, Ahmet Baldır, Gökhan Tayfur ve Alihan Alp’tan oluştu.

İKİ KEZ SEÇİMLERE KATILDI

İlk kez, 14 Mayıs 2023’teki milletvekili seçimlerinde seçmen karşısına çıkan Zafer Partisi, Mustafakemalpaşa’da yüzde 2,66 oy (1939 oy) almıştı.

31 Mart yerel seçimleri öncesi  ise Kadın Kolları Başkanı Gülderen Karabulut, parti teşkilatında antidemokratik uygulama ve kararların varlığına dikkat çekerek istifa etmişti. Mahalli seçimlerde Emine Güven’i belediye başkan adayı olarak gösteren parti, yüzde 0,86’lık (580 oy) oy oranıyla Mustafakemalpaşa’daki 6. parti olurken,  meclis listesi ise yüzde1,9’luk (1.235 oy) dilim yakalamıştı.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt