2 YILLIK HASRET BİTTİ HACI ADAYLARI UĞURLANDI

Mustafakemalpaşa Müftülüğü tarafından organize edilen programla hacı adayları dualar eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı.

Dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs nedeniyle 2 yıldır yapılmayan hac ibadeti için Medine’ye hareket eden Mustafakemalpaşalı hacı adayları, gözyaşlarını tutamadı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla hac ibadetini yerine getirmek üzere Mustafakemalpaşa’dan yola çıkan hacı adayları için Adnan Menderes Meydanı’nda uğurlama töreni düzenlendi.

HACI ADAYLARI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Mustafakemalpaşa Müftüsü Ahmet Büyükgül ve din görevlilerinin de katıldığı uğurlamada, 19’u erkek, 27’si kadın toplam 46 hacı adayı, ilk etapta kalacakları Medine’ye doğru yola çıktı. Kur’an tilavetiyle başlayan uğurlama töreninde hacı adayları ve yakınları duygulu anlar yaşadı.

Müftü Ahmet Büyükgül’de hacı adaylarını tebrik ettiği konuşmasında, vatandaşları pandemi sonrası kutsal topraklara uğurlamanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Okunan ilahiler ve dualarla duygusal anlar yaşadığı uğurlamada, bazı gözü yaşlı hacı adayları ise uzun zamandır bu anı beklediklerini belirtti.

 

65 YAŞ ÜSTÜ BU YIL HACCA GİDEMEYECEK

35 gün kalacakları kutsal topraklara gitmek için 2 otobüsle Yenişehir Havaalanı’na uğurlanan hacı adayları, 5 günlük Medine ziyaretinin ardından ihrama girmek üzere Mekke’ye hareket edecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Mustafakemalpaşa’daki ilk hac kafilesinde, 2019’da yazılan ve pandemi nedeniyle 2 yıldır hacca gidemeyen 65 yaş altı vatandaşlar yer aldı.

Mustafakemalpaşa’da bu yıl DİB ve diğer firmaların organizasyonuyla 82 kişi hacca gidecek.

 

 

 

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN