30 AĞUSTOS’TA TÜRKİYE’NİN ZİRVESİNE ÇIKTI

Mustafakemalpaşalı dağcı Uğur Dalkılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılında bir ilke imza atarak Türkiye’nin 5137 metreyle en yüksek zirvesi olan Ağrı Dağı’na tırmandı. Başarılı dağcı, karlı zirveye 3 gün süren usta bir yolculukla ulaştı.

Mustafakemalpaşa Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi Uğur Dalkılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Ağrı Dağı’nda kutladı.

Türkiye Dağcılık Federasyonum tarafından düzenlenen tırmanış etkinliğine katılan Dalkılıç, Mustafakemalpaşa’dan 5137 metre yükseklikteki Ağrı Dağı’na tırmanan ilk kişi oldu.

Devlet Hastanesi’nde fizyoterapist olarak görev yapan başarılı dağcı, tırmanış esnasında belirli alanlarda kamp yaptıkları Türkiye’nin çatısı olan dağa 3 günde ulaştı.

Dağcılık sporuna iki yıl önce başlayan, yaz ve kış eğitimlerini ise Mustafakemalpaşa Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nde alan Uğur Dalkılıç, zirveye çıkarak kulübün logolarının bulunduğu bayrağı açtı.

Mustafakemalpaşa Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nden yapılan açıklamada; “Uğur Dalkılıç’ı bu anlamlı günde ülkemizin çatısı olarak tabir edilen Ağrı Dağı’na tırmandığı için tebrik eder, kendisini nice zirvelerde görme dileklerimizi sunarız” denildi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN