Ağaç Kardeşleri Yetişiyor.

TEMA Vakfı  “Ağaç Kardeşliği Projesi”, Mustafakemalpaşa Cahit Zarifoğlu 3-C ve Yalıntaş İlkokulu 3-A sınıflarında 57 öğrenci ile uygulandı.

4 hafta süren projeye katılan öğrencilere TEMA Vakfı tarafından gönderilen gözlem defteri, yaprak çarkı, gözlem kutuları ve yaprak kartları verildi. Proje süresince öğrencilere TEMA Vakfı sorumlusu Rasim Balaban tarafından sunum yapıldı, etkinlikler öğrencilerle birlikte uygulandı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

TEMA Vakfı Mustafakemalpaşa Sorumlusu Rasim Balaban;  “Ağaç Kardeşliği Projesi; 2016 yılı itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle uygulanmaktadır. Proje, yardımseverlik koşusu yapan gönüllü koşucuların desteğiyle hayata geçirilen bir doğa eğitim projesidir. Proje ile ilkokula giden çocukların doğayla ilgili deneyimsel tecrübelerini artırmaları; ekosistem, endemik bitki, biyolojik çeşitlilik gibi kavramları tanımaları ve tohum yetiştirme sürecini gözlemlemeleri ve “Orman Ekosistemi ve Biyolojik Çeşitlilik” konusunda farkındalık kazanmaları amaçlanmaktadır.” dedi.

Proje bitiminde öğrencilere katılım sertifikası verildi. Sertifika dağıtımına İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık, TEMA Vakfı sorumluları Rasim Balaban, Ezel Tuna, Cahit Zarifoğlu İlkokulu Müdürü Abdullah Gürbüz, Yalıntaş İlkokulu Müdürü Naci Özgür, sınıf öğretmenleri Sibel İncel Karaca ve Meryem Ocakbekleyen katıldı.

TEMA Vakfı sorumlusu Rasim Balaban, projelerin uygulanmasına destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık ve okul müdürlerine, öğretmenlerine teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık da “Öğrencilerimizin çevre bilincinin ve ağaç sevgisinin gelişmesine katkı sağlayan projelerin uygulayan öğretmenlerimize, TEMA Vakfı’na, öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Projeye katılan öğrencilere ve sınıf öğretmenlerine üzerinde “Adınıza Kırklareli Çelaliye Hayrettin Karaca Ormanına bir fidan dikilmiştir.” yazan sertifikalar takdim edildi. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt