AKKOYUNLU’DAN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ÇAĞRI

Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu, üniversite tercihleri için gençlere ‘TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ için çağrıda bulundu.

5 Ağustos’ta sona erecek tercih süreci öncesi bir açıklama yapan Akkoyunlu; “İş dünyamızın gururu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB -ETÜ) gençlerimizi bekliyor. Tercih yapmadan önce üniversite adayı gençlerimizi muhakkak TOBB ETÜ hakkında bilgi sahibi olmaya davet ediyorum” dedi.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu, TOBB ETÜ’de her öğrenim yılının Güz, Bahar ve Yaz olmak üzere üç eşit parçaya bölündüğünü hatırlatarak; “Türkiye’de başka hiçbir üniversitede uygulanmayan bu farklı dönem düzeninin amacı, öğrencilerimizin lisans derecelerini almadan önce elde edecekleri iş deneyiminin süresini artırmaktır. 3 dönem eğitim sunan ve ortak eğitim programı sayesinde mezun olmadan 1 yıl iş tecrübesi edinmenizi sağlayan Türkiye’deki ilk ve tek üniversite gençlerimizi bekliyor” dedi.

2003 yılında Ankara’da kurulan TOBB ETÜ’de Mühendislik, Tıp, İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk, Mimarlık ve Tasarım ile Fen ve Edebiyat fakültelerinde toplam 19 bölüm bulunuyor.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN