ALTIN KARAGÖZ’E BÜYÜK ALKIŞ

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 34’üncüsü gerçekleştirilen Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’na katılan konuk ekipler gösterilerini Mustafakemalpaşa’ya taşıdı.

Azerbaycan, Polonya ve Çekya halk dansları toplulukları, ülkelerine ait folklorik giysiler içinde sergiledikleri oyunlarla büyük alkış aldı.

 

Türkiye’nin en uzun soluklu etkinliği Uluslararası Bursa Festivali kapsamında düzenlenen Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın ekip temsilcileri, Mustafakemalpaşa’da renkli bir gösteriye imza attı.

22 yerli topluluğun yanı sıra 18 ülkeden 575 yabancı dansçının katıldığı Halk Dansları Yarışması’nın bir bölümü de 4 Temmuz’da Adnan Menderes Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Dünyanın farklı kültürlerini Mustafakemalpaşa’da buluşturan organizasyonda sırasıyla Çekya, Azerbaycan ve Polonya ekipleri sahne aldı. Birbirinden güzel performansa imza atan dansçılar, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Program sonunda Belediye Başkanı Mehmet Kanar tarafından dans topluluklarına çiçek takdim edildi.

Pandemi öncesi 2019 yılında yapılan son Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nı Gürcistan kazanırken, bu yılki final Bursa Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda 7 Temmuz akşamı yapılacak. Kişi başı 20 TL’den satılacak biletler biletinial.com platformu, Tayyare Kültür Merkezi ile Açık Hava Tiyatrosu gişelerinden temin edilebilecek.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN