AVCILAR MUSTAFAKEMALPAŞA’DA BULUŞUYOR

Mustafakemalpaşa Tatkavaklı Avcılar Kulübü’nün bu yıl 4’üncüsünü düzenleyeceği Avcılık Bayramı ve Atış Sporları Etkinliği için hazırlıklar sürüyor.

Usta atıcıların hünerlerini sergileyeceği Avcılık Bayramı yarışmalarının 31 Temmuz’da yapılacağını söyleyen Tatkavaklı Avcılar Kulübü Başkanı Zafer Efe; “Doğaya ve atıcılığa görül veren tüm sporcuları bu özel programa bekliyoruz” dedi.

Tatkavaklı Avcılar Kulübü’nün öncülüğünde Mustafakemalpaşa’da geleneksel olarak organize edilen Avcılık Bayramı ve Atış Sporları Etkinliği’nin 4’üncüsü için geri sayım başladı.

Geniş bir platformda, farklı kategorilerinde içinde yer aldığı etkinlik hakkında bilgiler veren Tatkavaklı Avcılık Kulübü Başkanı Zafer Efe, Geleneksel 4’üncü Avcılık Bayramı’nın 31 Temmuz Pazar günü saat 10.00’da Fevzi Dede Mahallesi Atış Poligonu’nda gerçekleştirileceğini söyledi.

DERECEYE GİRENLERE BÜYÜK ÖDÜL

Doğaya ve atıcılığa görül veren tüm sporcuları bu özel programa davet eden Efe; “Tatkavaklı Avcılar Kulübü olarak bu yıl kuruluşumuzun 51’inci yılını kutluyoruz. 500’e yakın üyemizi bugüne kadar birçok etiklikte buluşturduk, farklı kurs eğitimleriyle bilgilendirdik. Yetenek ve konsantrasyon, atıcılığın en önemli becerisini oluşturuyor. Bunun yanında bizim için en önemli nokta güvenlik. Geçtiğimiz yıl,  Çanakkale, Ankara, Bursa, Balıkesir ve Manisa gibi şehirlerden 30’u kadın 450 atıcıyı Mustafakemalpaşa’da buluşurduk. Bu yılki programda da yüksek bir katılım bekliyoruz. Yarışmalarda; amatör trap, hareketli keklik, hareketli domuz, pet şişe, bayanlar tek kurşun ve pet şişe puanlaması olacak. Atış yarışmalarında dereceye girenlere otomatik tüfekten havalı tüfeğe, makinalı olta setinden koça kadar birçok hediye takdiminde bulunacağız” dedi.

DIŞARIDAN FİŞEK GETİRİLMEYECEK

Yarışmada tüm emniyet ve sağlık tedbirlerinin alınacağını, poligon alanında yarışma gününe kadar hazır hale getirileceğini ifade eden Zafer Efe; “Dışarıdan fişek getirilmemesini, tüfeklerin kılıf içinde olacak şekilde yerleştirilmesini önemle rica ediyoruz” ifadelerini kullandı. Avcılık Bayramı’nda bayanlar kategorisi tek kurşun ve pet şişe branşında ilk 3’e girenlere sürpriz hediyeler verilecek. Amatör trap atışlarında atıcılar, bir defa atış hakkına sahip olacak. İkinci ve daha sonraki atışları ve profesyoneller derecelendirmeye girmeyecek. Ayrıca, hareketli keklik, pet şişe ve hareketli domuz atışlarında her atıcının ilk tur atışı geçerli sayılacak, ikinci tur ve daha sonraki atışlar derecelendirmeye alınmayacak.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN