AVCILIK KURSU BAŞLADI

Mustafakemalpaşa Tatkavaklı Avcılar Kulübü’nün HEM işbirliği ile düzenlediği avcılık kursu başladı. Usta öğreticiler tarafından kursiyerlere avcılığa ilişkin teorik ve pratik bilgilerin verildiği kurs, 5 gün sürecek.

Mustafakemalpaşalı avcılar, 26 Ağustos’ta başlaması planlanan yeni av sezonu öncesi Tatkavaklı Avcılar Kulübü’nün organize ettiği eğitim kursunda buluştu.

Dernek binasında 17 Temmuz’da başlayan ve 5 gün sürecek kurs faaliyetleri sınavla sona erecek. Orman mühendisleri Sedat Acar, Yusuf Üstündağ ve Beytullah Rehber ile birlikte Tatkavaklı Avcılar Kulübü Başkanı sağlık memuru Zafer Efe tarafından kursiyerlere 32 saatlik eğitim verilecek.

Tatkavaklı Avcılar Kulübü Başkanı Zafer Efe, eğitim sonunda 20 kursiyerin avcılık ile ilgili eğitim aldıkları konularda sınava tabi tutulacağını söyledi. Efe; “Avcılık kursuna katılan kursiyerlere silahlar ve kullanımı hakkında bilgilerin yanı sıra kurs süresi boyunca mevzuat, avcılık tarihi ve etiği, avlanabilen av hayvanları, koruma altında bulunan av hayvanları, av turizmi, av köpekleri, av tüfekleri, sürdürülebilir avcılık ve ilk yardım gibi konularda eğitim verilecek” dedi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt