Başkan Kanar, Basın mensuplarını unutmadı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla ilçedeki ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Muradiyesarnıç Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa, Belediye Başkan yardımcıları Ercan Leblebici ve Fatma Kocaman da katıldı. Türk basınında sansürün kaldırılışının 112’inci yıldönümü ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayan Başkan Mehmet Kanar, konuşmasında “Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Mustafakemalpaşa’da halkımıza doğru haber alma imkanı sağlayan basın emekçilerimiz, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır. Bu vesileyle, bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

‘Yeni projelerin müjdesi’

Samimi bir sohbet havasında geçen programda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Kanar, tamamlanan projelerin yanı sıra yakın zamanda yapımına başlanacak birçok projenin müjdesini verdi. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kanar, Mustafakemalpaşa Belediyesinin basın ile olan ilişkilerinin son derece iyi durumda olduğunu belirterek, ilçemizin tanıtımı ve her açıdan gelişimini sağlamaya yönelik çalışmalarımızda daima yanımızda olmalarından dolayı teşekkür ediyor, birlik beraberlik içinde bölünmeden daha büyük işlere imza atacağımız inancıyla tüm basın mensuplarımıza görevlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN