Bozbey, Kılıçdaroğlu ile ne konuştu?

Kaynak /koza 24.com

Özellikle…

2019’daki yerel seçimlerde Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 46 bin oyla kaybedilmesinden bu yana, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa’ya dair çok özel bir ilgisi var.

Bu nedenle de;

Mustafa Bozbey’i, Bursa’yla ilgili hemen ortamda partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak sıfatlandırıyor.

Bursa’yı;
Neredeyse İstanbul ve Ankara kadar önemseyip isteyen CHP lideri, Bursa ile de fazlasıyla bilgi sahibi.

Hem;
Seçimin 2019’da neden ve nasıl kaybedildiğinin sebeplerini gayet iyi biliyor.

Hem de;

İlçeler genelinde Bursa’nın sorun ve isteklerine hakim.

İşte bu doğrultuda;
28 Mayıs seçimlerinin ardından geçen yaklaşık 45 günlük süre sonrasında Ankara’da özel bir görüşme gerçekleşti Bursa üzerine.

Kılıçdaroğlu’nun;
Şimdiden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan ettiği Mustafa Bozbey, Ankara’ya giderek önce özel bir tur yaptı.

TBMM’de;
Hem partisi CHP’nin, hem de ittifak ortakları olan İYİ Parti’nin Bursa milletvekillerini ziyaret etti, tebrik edip başarılar diledi.

Ziyarette;
CHP’nin Bursa listelerinden milletvekili seçilen Saadet Partili Mehmet Atmaca ile Gelecek’li Cemalettin Kani Torun’a da uğramak istedi ancak her ikisine de ulaşamadı.

Bu arada;
Bozbey’ın asıl ziyaret yeri CHP Genel Merkez binası oldu.

Burada önce;

TBMM Grup Başkanlığı’na seçilen Özgür Özel ile Grup Başkanvekilleri’ne seçilen, Burcu KöksalAli Mahir Başarır ve Gökhan Günaydın ile görüştü.

Ardından da;

Asıl görüşme için CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun makam odasına geçti. Görüşmede ana konu Bursa ve yaklaşan seçimler oldu.İ lk olarak kentin ana sorunları konuşuldu.

Kılıçdaroğlu’nun;

Bursa’dan özel araçlar haricinde hala hiçbir yere ulaşılamaması çok büyük sorun” sözleri ile “Gelen teknik raporlardan görüyorum ki Bursa’nın havası kirli, bu durum yakın zaman içinde Bursalılar’da sağlık sorunları baş gösterebilir. Bununla ilgili de çalışın” ifadesi de CHP liderinin Bursa’ya olan ilgisini gösteren durumdu.

Kılıçdaroğlu ile Akşener arasındaki samimiyet ve Bursa’nın bu özel durumu da göz önüne alınırsa, 2019’da iki parti arasında gerçekleştirilen işbirliğinin yine aynı şekilde sürdürülebileceği anlaşılıyor.

Şunu da ilave edelim.

Partisi içinde herhangi bir taraf olmamak için Mustafa Bozbey bildiğimiz kadarıyla CHP’de başlayan delege seçimlerinden uzak kalmak adına için yazı Bursa dışında geçiriyor.

Kanımızca;
Lideri Kılıçaroğlu ile yaptığı bu görüşmenin ardından da eylül’le birlikte, yerel seçim için de çalışma ekibi ve partilileriyle sahaya inecek görünüyor .Çünkü, bize Ankara’daki bu görüşme sanki “hazırlan” gibi geldi.

Etiketler

mustafakemalpasagzt