CHP MİLLETVEKİLİ ÖZKAN’DAN ZİYARET

Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Dr. Yüksel Özkan, parti teşkilatının düzenlediği aşure programına katıldı.

99’uncu kuruluş yıldönümünü Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak kutlayan CHP Mustafakemalpaşa Teşkilatı’nı ziyaret eden Milletvekili Yüksel Özkan, Adnan Menderes Meydanı’nda vatandaşlara aşure ikram ederken, esnafla bir araya geldi.

Milletvekili Özkan ayrıca güçlendirme ve onarım kapsamına alınan Balibey İlkokulu’nda incelemeler yaptı.

CHP Bursa Milletvekili Dr. Yüksel Özkan, ziyaret kapsamında 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı öncesi  Mustafakemalpaşa’da güçlendirme kapsamına alınan 4 okuldan biri olan Balibey İlkokulu’nda incelemelerde bulundu.

 

Bu yıl, 14 Eylül İlkokulu’nda eğitime devam edecek Balibey İlkokulu’nun önünde açıklamalarda bulunan Milletvekili Özkan; “ 2019 yılından beri şu soruyu soruyoruz; Bursa çapında 36 okul yıkılacak denildi. Bu okullar yıkıldı ve yıkılmaya devam ediliyor. 3 yıl geçmesine rağmen 4 okulun yapımı gerçekleşti.

 

Diğer okullarla ilgili maalesef, ‘yok proje aşamasında, yok inşası devam ediyor’ şeklinde açıklamalar var. Fakat 3 yıldır net bir cevap alamıyoruz. Üzücü olan okul zili çalacak, öğrencilerin, ailelerin sıkıntısı artacak. Bir kez daha Mustafakemalpaşa’dan Milli Eğitim Bakanlığı’na, il ve ilçelerdeki yetkililere sesleniyoruz.  Bu okulların yapımı ne zaman gerçekleşecek?  MEB, bu okulların yapımı için ne ölçüde bir bütçe ayırmıştır, bu bütçe içinde planlanan sürede bu okulların yapımı gerçekleşecek midir?” diye konuştu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN