CHP’DE DELEGE MARATONU BAŞLADI

Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Teşkilatı’nda kongre sürecinin ilk adımı olan mahalle delege seçimleri için sandıklar kurulmaya başlandı. 4-15 Temmuz tarihleri arasında yapılacak seçimlerde, Mustafakemalpaşa’nın 131 mahallesindeki CHP delegeleri belirlenecek. 9 mahalle ile bugün başlayan delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından kongre tarihi netleşecek.

Mustafakemalpaşa CHP Teşkilatı Kongresi’nde oy kullanacak 131 mahalle delegesinin belirlenmesi için seçimler start aldı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun 6 Haziran’da aldığı kongre takvimi kararı gereğince, güncellenerek hazırlanan üye çizelgeleri askı listeleri için itirazlar, 21 Haziran’da son buldu.

4 Temmuz itibariyle mahalle delegelerinin belirlenmesi için seçimlere geçildi. Delege seçim takvimine göre ilk olarak Gündoğdu, Yüzbaşı Sabribey, Adalet, Ormankadı, Kumkadı, Atariye, Üçbeyli, Vıraca ve Şerefiye mahalle delegelerinin belirlenmesi için bugün saat 09.00’da sandık kuruldu. 15 Temmuz’a kadar sürecek seçimlerde yarın (5 Temmuz) Aralık, Demireli, Aliseydi, Çördük, Adaköy, Taşköprü, Züferbey ve Orta Mahalle delegeleri belirlenecek. Delege seçimleri 09.00-20.00 saatleri arasında yapılacak.

5 Ağustos’ta CHP’de  kongreler başlayacak. MYK’da kabul edilen takvime göre kongreler, 10 Eylül’e kadar tamamlanacak.

Etiketler

mustafakemalpasagzt