ÇİLLER’İN DÖNÜŞÜ

Siyasete dönmeye hazırlanan eski Başbakanlardan Tansu Çiller, Mustafakemalpaşa’daki teşkilatlanma çalışmalarına başladı.

2007’de Demokrat Parti adını alarak feshedilmesinden sonra aynı isimle tekrar kurulan Doğru Yol Partisi (DYP), Çiller’in fotoğrafları altında Mustafakemalpaşa’daki genel kurulunu gerçekleştirdi. Yönetim ve il delegelerinin belirlendiği kongrede DYP Mustafakemalpaşa Teşkilatı’nın başına, Bursa Kastamonulular Dernek Başkanı İlhami Alay seçildi.

Tansu Çiller’e yakınlığı ile bilinen İlhami Alay; “DYP, tüm teşkilatıyla tekrar canlanacak” dedi.

Son dönemde siyasete dönmek için görüşmeler yaptığı konuşulan eski Başbakan Tansu Çiller, Bursa’da merkez sağın kalelerinden biri olan Mustafakemalpaşa’da düğmeye bastı.

Daha önce kuracağı partinin isminin Büyük Türkiye Partisi olacağı açıklanan, sonrasında ise meydanlara Doğru Yol Partisi ile döneceği iddia edilen Çiller, teşkilatları hazırlama çalışmalarına başladı. Bu kapsamda DYP’de Mustafakemalpaşa’da ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.

Öğretmenevi’nde 6 Haziran’daki kongrede delegeler, DYP Mustafakemalpaşa Başkanını seçmek için sandık başına gitti.

Divan Başkanlığı’nı DYP Bursa Başkanı Mehmet Hamaloğlu’nun yaptığı kongreye DYP döneminde Enerji Bakanlığı müsteşarı orak görev yapan Ahmet Yıldırım ve bir grup partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından söz alan DYP İl Başkanı Mehmet Hamaloğlu, zor bir dönemde yola çıktıklarını söylerken; “Bugün burada az olduğumuza bakmayın, gün gelecek çığ gibi büyüyeceğiz. 20 yıl önce 3 Y ile yola çıkanlar bugüne gölge düşürdüler. Bizim yolumuz doğru, hedefimiz doğru” dedi.

‘PARTİMİZ, TÜM KURULLARIYLA CANLANACAK’

Seçim Kurulu gözetiminde tek liste ile yapılan seçimlerde ise DYP Mustafakemalpaşa Başkanlığı’na İlhami Alay seçildi. Delegelerin tamamının oyunu alarak göreve gelen Alay; “Tansu Çiller’i yeniden siyasete getirmek için yola çıktık. İl ve ilçelerin ardından sonbaharla birlikte Genel Merkez kongresi yapılacak. DYP, tüm kurullarıyla Mustafakemalpaşa’da tekrar canlanacak” diye konuştu.

Bursa Caddesi’nde uzun süre gıda alanında esnaflık yapan, aynı zamanda Bursa Kastamonulular Dernek Başkanlığı’nı yürüten İlhami Alay’ın yönetim ve il delege listesinde; Remzi Topuz, Nuri Eyüpler, Sadık Şıvgın, Betül Tosun, Cumhur Tosun, Emrah Çelik, Birkan Nayman, Raşit Din, Tayfun Kırgöz, Kübra alay, Yeşim Tosun ve Eray Leblebici yer aldı.

 

 

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN