Cumhuriyet Gecesine Yoğun Katılım

Özel Bir Salonda gerçekleştirilen geceye dernek üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan ADD Başkanı Haşim Yoldaş

”Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün en büyük eserim dediği bir büyük devrim ve milletimize bırakılmış eşsiz bir armağan olan Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılını birlikte kutlamanın onurunu  yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin ,kuruluş ve kazanımları nice zorluklarla mümkün olabildi. Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını büyük zorluklara göğüs geren halkından aldığı bu güçle engelleri yıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kadroya borçluyuz. Bugün burada bir kez daha gururla diyoruz ki; Emperyalizmin yenilgiye uğratılmasının abidesidir Cumhuriyet. Milletimizin onuru uygar dünyanın anahtarıdır Cumhuriyet. Yok edilmek istenen varoluş destanıdır Cumhuriyet.

Yoldaş konuşmasının devamında İçinde bulunduğumuz coğrafya Cumhuriyetimizin ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha göstermiştir. Bu nedenle, Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ana fikri hiç bir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız diyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün dediği:  Çalışmadan yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar; Evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonrada İstiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere O’nun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet duygularımla anar, saygılarımı sunarım” dedi.

Konuşmaların ardından Gece ATATÜR,ün sevdiği türküler ve marşlar ile Cumhuriyet coşkusu doyasıya  yaşandı.

Etiketler

mustafakemalpasagzt