DAĞPINAR ŞELALESİ İLGİ BEKLİYOR

O ESKİ HALİNDEN ESER YOK ŞİMDİ! 

 

Mustafakemalpaşa’nın doğa ve turizm merkezi Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı’ndan sonra görselliği ile başta fotoğrafçılar olmak üzere gezginlerin gözdesi olan Dağpınar Şelalesi’nin büyüleyen manzarası, bakıma ihtiyaç duyuyor.

Şelale bölgesine devrilen tonlarca ağırlıktaki ağaçların kaldırılmaması bölgeyi gezmek isteyenlere tehlike oluştururken, konuya duyarlı yaklaşan doğaseverler tarafından yetkililere; “Lütfen biraz ilgi ve bakım” çağrısında bulunuldu.

18 bin takipçiyle Mustafakemalpaşa’nın doğa güzelliklerini Türkiye’ye tanıtan ‘İlçemiz Mustafakemalpaşa ve Köyleri’ adlı sosyal medya hesabından, kırsal Şapçı Mahallesi yakınlarında bulunan Dağpınar Şelalesi’nin paylaşılan son görüntülerine, perişan ve bakımsız hali damga vurdu.

‘Perişan, Bakımsız ve İlgisiz Dağpınar!’ başlığı ile paylaşılan görsellerde, güzelliği ile daha önce basına defalarca konu olan şelale, bu kez kaderine terk edilmiş karelerle gündeme oturdu.

‘BİRAZ BAKIM YETER’ FERYADI

İlgililerin göreve davet edildiği paylaşımda şu sözlere yer verildi; “İlçemizin Suuçtu’dan sonra görenlerin özellikle fotoğraf sanatçılarının gözdesi olmuş en güzel şelale. Muradiyesarnıç’a 6 km mesafede, görüntüsü ve ortamıyla gelenleri büyüleyen muhteşem bir güzelliğe sahip. Daha önce medyaya, basına konu olmuştu. Ancak yaklaşık iki yıldır bakımsız, ilgisiz ve perişan bir vaziyette. Tonlarca ağırlıkta ağaçlar devrilmiş, hem görüntüyü engelliyor hem büyük tehlike oluşturuyor.
Gerek bu sayfalarımızdan gerek ilgililere yaptığımız müracaatlardan bir sonuç alamadık. Kulak asan, ilgilenen olmadı. Verilen sözler tutulmadı. Çabalar hep boş kaldı. Yine buradan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, lütfen biraz ilgi ve bakım. Suuçtu’ya yapılan kilometrelerce yürüyüş yolları gibi yollar da istemiyoruz. Sadece biraz bakım sayın yetkili ve ilgililer. Küçük bir temizlikle burası bu perişanlıktan kurtulacak. Karacabey’de bir ‘Leylek Köyü’ ve ‘Yaren Leylek’ ilgi gördü, sahip çıkıldı, Dünya haberdar oldu. Ama biz burada bu güzelliği maalesef duyuramadık, sahip çıkacak merci bulamadık. Vaziyeti anlamayanlar, ‘şunun dert ettiği şeye bak’ dedikçe de hali pür melali anlatamazsınız. Feryadınızla kalırsınız.”

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN