EĞİTİM CAMİASININ ACI KAYBI

Mustafakemalpaşa Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Rıza Demireli (57), geçirdiği ani kalp krizine yenik düştü.

Yaz tatili için ailesi ile birlikte Antalya’da olduğu öğrenilen Demireli, dün ani bir kalp krizi geçirerek Kemer Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Ali Rıza Demireli yaşamını kaybetmesi, eğitim camiasını hüzne boğdu.

Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nü 1 yıl önce devralan Demireli’nin cenazesi, bugün Fatih Cami’nde kılınacak öğle namazının ardından Adile Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İmam Hatip Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Ali Rıza Demireli, 20 Şubat 1965 tarihinde Mustafakemalpaşa’da dünyaya geldi. Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü’nden 1989’da mezun oldu. Öğretmenlik mesleğine 1990 yılında Aksaray’ın Boyalı İlköğretim Okulu’nda başladı. 4 yıl sonra Mustafakemalpaşa Endüstri Meslek Lisesine öğretmen olarak atandı. O tarihten beri çeşitli okullarında öğretmen ve yönetici olarak görev yapan Demireli, 2015 yılında son görev yeri olan Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde atanarak, müdür yardımcılığı ve 2021 yılında ise aynı okulda müdürlük görevinde bulundu.

Evli ve 1 çocuk babası Ali Rıza Demireli’nin eşi Şengül Demireli’de Atatürk Ortaokulu’nda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapıyor.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN