EĞİTİME ‘İLKOKUL’ DESTEĞİ

İlkokul Haftası kutlama programı, bugün saat 10.30’da Yunus Emre İlkokulu’na yapılacak.

 

Mustafakemalpaşa’da 82’i kurumda, 17 bin öğrenci ve 1100 öğretmen bugün ders başı yaparken, ‘kırsal dönüşüm’ kapsamında Balıkesir Dursunbey’den Mustafakemalpaşa’ya nakledilen Karyağmaz’daki ilkokulda da eğitim faaliyetlerine başlandı.

Yerinden kalkınması mümkün görülmeyen köylerin taşınmasına ilişkin Haziran 2010’da alınan Bakanlar Kurulu kararı kapsamında Yalıntaş Mahallesi sınırları içine nakledilen Karyağmaz’a

12 derslikli bir ilkokul yapıldı. Yeni okul, kırsaldaki öğrencilere hitap edecek. 

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda, birçok eğitim kurumunun olası bir depreme karşı güçlendirme kapsamına alındığı Mustafakemalpaşa’ya bu yıl, yeni bir okul daha kazandırıldı.

Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi’nin (MPAL) 32 derslikli okul binasında inşaat hızla sürerken; Öğretmen Davut İlkokulu, Balibey İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu güçlendirme ve onarım çalışmalarına alındı.

4 yılda biten inşaat çalışmalarının ardından Karyağmaz İlkokulu’da yeni eğitim maratonunda öğrencilerle buluştu.

YENİ OKUL KIRSALDAKİ ÖĞRENCİLERE HİTAP EDECEK

Kuruluş işlemleri tamamlanan 3 bloklu Karyağmaz İlkokulu, yeni eğitim sezonunda bünyesine Yalıntaş İmam Hatip Ortaokulu’nu da alarak, ilk etapta 85 öğrenci ve 12 öğretmenle eğitim faaliyetlerine başladı.

Muhammet Dede’nin müdürlük görevine getirildiği Karyağmaz İlkokulu’na aynı zamanda; Kayabaşı, Dallıca, Karapınar, Sünlük ve Muradiye Sarnıç mahallelerinde ikamet eden ilkokul 1. sınıf öğrencileri ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de devam edecek. Bu mahallelerdeki çocuklar yeni okula taşımalı olarak gelecek.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN