ERTUĞRUL FUTBOL AKADEMİSİ’NDEN SPORCULARA SERTİFİKA

Mustafakemalpaşa’da 4-14 yaş arasındaki çocukları sportif faaliyetlerle buluşturan Ertuğrul Futbol Akademisi (EFA), sporcu ve aileleriyle bir araya geldiği ‘Yaza Merhaba’ etkinliğinde 75 yetenekli gence sertifika verdi.

Mustafakemalpaşa’da 2023 Ocak ayında genç yetenekleri Türk futboluna kazandırma hedefiyle faaliyetlerine başlayan Ertuğrul Futbol Akademisi (EFA), sporculara karne hediyesi ve sertifikalarını düzenlenen bir etkinlikle verdi. EFA Kurucusu ve Koordinatörü Harun Fidan, teknik ekip Abdurrahman Fidan ve Aydın Yıldız, 75 sporcuya sertifika dağıtımını gerçekleştirdi.

İLK HEDEF BİREYSEL GELİŞİM’

Ailelerin de katıldığı etkinlikte konuşan EFA Teknik Sorumlusu Abdurrahman Fidan yaptığı açıklamada; “ Önceliğimiz sen-ben mücadelesi ve takım başarısı değil; temel hedefimiz bireysel gelişimdir. Geçmişte bu anlayış ile Mustafakemalpaşa’dan Bursaspor’a Feyyaz Uçak, Muhammed Yelbey, Oğuzhan Kara, Alpay Uyanık ve Ankaragücü’ne Harun Fidan’ı transfer yoluyla kazandırma başarısı gösterdik. Bunu tekrar başarmak istiyoruz” dedi.

ÖNCE İYİ İNSAN SONRA YILDIZ SPORCU’

Tesislerdeki tüm imkânları akademiye sağlayan Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a teşekkür eden EFA Koordinatörü Harun Fidan da yaz dönemini önemli takımların altyapılarıyla maçlar yaparak geçireceklerini, aynı zamanda teknik kadroya da takviyeler olacağını kaydetti. Fidan; “Misyonunu ‘önce iyi insan, sonra başarılı öğrenci daha sonra yıldız sporcu’ olarak akademimizin vizyonu, profesyonel takımlarla diyalog halinde bulunarak Mustafakemalpaşa’dan yıldız  sporcular çıkarmaktır” dedi.

Antrenör Aydın Yıldız ise, kısa zamanda Bursa Beşiktaş Futbol Okulları, Bursa Alanyaspor Futbol Okulları, Susurluk ve Karacabey takımlarıyla özel müsabakalara gidildiğini, sporcuların maç tecrübesi kazanması için 11-12 yaş ligine pilot takım ile katıldıklarını ifade etti.

Etiketler

mustafakemalpasagzt