ERUSLU’DAN MESLEKİ EĞİTİME DESTEK

Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü ile MKPOSB’de yatırımını sürdüren Gaziantepli Eruslu Global arasında ‘Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve Eruslu Global işletme yetkilisi Necile Özgün Külekci arasında imzalanan işbirliği ile belirlenecek okullardaki atölye ve laboratuvarlar desteklenecek, programlarında başarılı olan öğrencilerin de istihdamı sağlanacak.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan işbirliği protokolüne; Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları Koordinatörü Necile Özgün Külekci, İnsan Kaynakları Uzmanları Eda Özdemir ve Ceyhan Özen ile birlikte okul müdürleri katıldı.

İmza töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nün,

Milli Eğitim Temel Kanunu, Mesleki Eğitim Kanunu, İş Kanunu, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı

Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar, Milli Eğitim Bakanlığı Önceki Öğrenmelerin Tanınması, Denklik ve Ölçme Değerlendirme İşlemleri İle İlgili Usul ve Esaslara İlişkin Yönerge’ye dayanılarak hazırlandığını söyledi.

EĞİTİME DESTEK VE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye destekleri için teşekkür eden Efe;

“Bu protokol kapsamında; ihtiyaç duyulan eğitim programlarının taraflarca belirlenmesi ve gerekli planlamaların yapılması, eğitimler için işbirliği yapılacak okulların belirlenmesi, okullardaki atölye / laboratuvarlarının desteklenmesi, eğitimlere ilişkin temrinlik malzeme desteğinin sağlanması, eğitim alacak öğrencilerin belirlenmesi, eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrencilerin istihdamlarının desteklenmesi amaçlanmaktadır. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KALİFİYE VE BİLGİLİ PERSONEL İHTİYACI KARŞILANACAK

 

Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları Koordinatörü Necile Özgün Külekci ise kökleri 1966 yılına dayanan Eruslu Global’in iş hayatına başladığı günden bugüne kadar nitelikli iş gücüne, güçlü kadrolaşmaya ve bilginin değerine önem veren bir firma olarak faaliyetini sürdürdüğünü söyledi.

Külekci; “Devletimizde son 20-25 yıllık süreçte eğitime, bilgiye ve iş hayatına ilişkin adımlarını hızlandırarak Eruslu Global gibi geleceğe dair umutla bakan firmaların önünü açmıştır. Bu bağlamda bugün devletimizin Mesleki Eğitim Merkezleri ve değerli eğitimcileri ile bize sunduğu bu Usta Öğreticilik programı da hem çalışan personellerimizin yetkinlik, farkındalık, bilgi ve becerilerini artırmakta hem de dolayısıyla Eruslu Global ve bizim gibi geleceğe iz bırakmak isteyen firmaların kalifiye, bilgili ve yetkin eğitimli personel ihtiyacını karşılayacak bir fırsattır. Bu programda emeği geçen başta eğitimcilerimiz olmak üzere herkese kendim ve firmam Eruslu Global adına teşekkürü bir borç bilir, şükranlarımı sunarım” dedi. Konuşmaların ardından yetkililer tarafından ‘Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’ imza altına alındı

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN