Fırıncılara Önce Eğitim Sonra Sınav

Mustafakemalpaşa’da fırıncılara ve ekmek üretimi yapan firmalara yönelik temel gıda hijyeni, temizlik ve dezenfeksiyon, fırınlarda hijyen ve sanitasyon, ekmek ve ekmek çeşitleri ilgili mevzuat ile ekmek israfının azaltılması için alınacak tedbirler üzerine eğitim verildi.

Bursa Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi’nde görevli teknik personeller tarafından Mustafakemalpaşa Hükümet Konağı Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitimden 103 katılımcı faydalandı. Bursa Tarım ve Orman Müdür Vekili Mehmet Akif Şenyürek, eğitimin sektör çalışanlarına katkı sunmasını, faydalı ve gıda güvenilirliğinin devam etmesini temenni etti. Eğitimin ardından fırıncıların hijyen belgesi alması için eğitimle ilgili sınav yapıldı.

YASAL SORUMLULUKLAR ANLATILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında imzalanan protokole göre Türkiye genelinde faaliyet gösteren fırıncı, ekmek ve ekmek üreticilerine hijyen konusunda eğitim verilmesi kararlaştırıldı. Bu çerçevede üreticiden, son tüketiciye kadar geçen süreçte ekmeğin sağlıklı ortamda üretilmesi ve üreticilere yasal sorumluluklarının anlatılması amacıyla Bursa Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bursa Fırıncılar Odası işbirliğinde Bursa’da ekmek üreten gıda işletmelerinde çalışan fırıncılar için temel gıda hijyen eğitimleri devam ediyor.

Etiketler

mustafakemalpasagzt