GENÇ HAFIZLAR TAÇLANDI

Mustafakemalpaşa’da hafızlık eğitimlerini tamamlayan ve Bursa’da yapılan sınavları başarıyla geçen 13 genç hafız için icazet merasimi düzenlendi.

Mustafakemalpaşa Müftülüğü’ne bağlı Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimlerini bitiren genç Kur-an sevdalıları için ‘Hafızlık İcazet Programı’ 27 Ağustos’ta Medine Camii’nde yapıldı.

Mustafakemalpaşa Müftüsü Ahmet Büyükgül hafızlığın önemi konulu konuşmasında; “Sınavda başarılı olarak hafızlık belgesini almayı hak eden gençlerimizi tebrik ediyorum. Müftülük olarak hafızlık eğitimlerine çok önem veriyoruz. Hafızlar, yürüyen ve yaşayan Kur-an’dır. Bu güzel tacı hakkıyla taşımak nasip olsun” dedi.

Programda söz alan Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Ramazan Dağlı’da genç hafızlara tavsiyelerde bulundu. Dağlı; “Hafız olmak kolay değil ama muhafaza etmek daha da zor. Hafızlığınızı unutmama adına bundan sonra Kur’an’a daha çok zaman ayırmanız ve Kur’an-ı daha çok okumanız gerekiyor” dedi.

 

Yeni hafızlar ve misafir hocalar tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından 13 erkek hafıza belgeleri verildi. Program, Reisül-Kurra Mustafa Birkan’ın duası ile sona erdi.

Hıfzını ikmal eden hafızların isimleri şöyle; Emre Yıldız, Bedirhan Göl, A. Resul Ünal, Ö. Faruk Akay, Yusuf Ünal, Ekrem Yiğit, H. İbrahim Uslu, Mehmet Aydemir, A. Hasan Erdoğan, Efecan Abik, M. Onur Uzun, M. Yusuf Kahraman ve Oğuzhan Mıtışoğlu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN