GERCEK BİR DÜNYA LİDERİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

Benim naçiz vücudum elbet Bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

ADD Mustafakemalpaşa ilçe temsilcisi Haşim Yoldaş   Tarihte emperyalizmi ilk kez yenilgiye uğratan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü, bedenen aramızdan ayrılışının 84. Yıl dönümünde asla tükenmeyecek özlem ve saygıyla anıyoruz.

Dünya çok devrimci gördü, çok devrim yaşadı. Ancak Döneminin liderleri içerisinde ismini 21. Yüzyıla yazdırabilen tek lider Mustafa Kemal Atatürk olmuştur.

Kurtuluş Savaşı ‘ndaki liderliğiyle, planlayıcısı ve uygulayıcısı olduğu Cumhuriyet Devrimi ile tüm mazlum uluslara önderlik yapmış evrensel bir kişiliktir Mustafa Kemal Atatürk.

UNESCO 1976 yılında üyelerine bir öneri sunar. Öneriye göre, bugün UNESCO nun üzerinde çalıştığı bütün projelerin isim babası olan Mustafa Kemal Atatürk ün 100. doğum gününü tüm üye ülkelerin aynı anda kutlamasıdır. UNESCO tarihinde bir ilk olarak 152 üye ülke oybirligi ile öneriye imza atar.

UNESCO Atatürk ü şöyle tanımlar.

“Atatürk uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı göstermeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti ‘nin kurucusu” dur.

Bizler Türkiye Cumhuriyeti nin bekçileri, Atatürk ve değerlerine sahip çıkan yılmaz savunucuları olarak ;  Atatürk ‘ün ilke ve devrimleri ışığı altında en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti ni yüceltmeye ve yükseltmeye devam edeceğiz.  Aramızdan ayrılışının 84. Yılında tarihin kaybettiği en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk ü saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

Etiketler

mustafakemalpasagzt