Girgin’den Başkan Kuru’ya Sitem.

PTT AŞ tarafından 2002’de düzenlenen Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası’na katılan Girgin, CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanlığı’na kaleme alarak yazdığı mektubun adrese ulaşmasına kimseden ses çıkmamasına tepki gösterdi.

Bir dönem Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP ) İlçe Başkanlığı da yapan Vahit Girgin açıklamasında; “PTT’nin bundan tam 20 yıl önce Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde sahibine teslim edilmek üzere düzenlediği mektup kampanyasına, Mustafakemalpaşa’dan tespit edilen 20 kişiden birisi olarak yazdığım mektup PTT Genel Müdürlüğü’nün kasalarında saklanmıştır. Mektubun, 20 yıl sonra 29 Ekim 2023‘te sahibine teslim edildiği bilgisini aldım. PTT’ye teşekkür ediyorum. Yine aldığım bilgiye göre Mustafakemalpaşa’daki 20 mektuptan birisi adreste bulunamamış, biri vefat nedeniyle teslim edilememiş, bir diğerinin akıbeti ise meçhul kalmıştır. Ben bu ölümlü dünyada ‘kime mektup yazsam’ diye düşünürken, 2002 yılında Cumhuriyet’imizin geleceği ve Atatürk ilkeleri gibi kaygılarım ağır basınca duygularımı CHP İlçe Başkanlığına kaleme aldım. Mektubun da bir ay önce CHP’ye teslim edildiğini öğrendim. Aradan bir ay geçmiş, CHP yöneticilerinden teşekkür beklemiyorum da henüz haberde yok” ifadelerini kullandı.

Partiye yıllarca emek vermiş ve Cumhuriyetin 100.yılına mektup yazabileceği özel bir çok kişi varken tek Sevdası olarak gördüğü CHP’ye mektup yazan Girgin’in kaleme aldığı bu mektuba Tandoğan Kuru’nun hangi sebeple cevap vermediği en azından bir açıklama yapma nezaketinde bulunmadığı merak konusu oldu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt