GÜMÜŞHANELİLER DERNEĞİ’NDE NÖBET DEĞİŞİMİ

Mustafakemalpaşa’nın köklü hemşehri platformlarından Gümüşhaneliler Derneği’nde başkan değişimi yaşandı. Cemal Batır’ın tekrar aday olmadığı kongrede Gümüşhaneliler Derneği Başkanlığı’na, inşaat sektöründe faaliyet gösteren Emsal Özgür seçildi.

Mustafakemalpaşa ’da 25 yıldır dernekçilik faaliyetleri yürüten Gümüşhaneliler Derneği, 2023 yılı ile birlikte genel kurulunu gerçekleştirdi. 22 Şubat tarihinde dernek binasında yapılan ve Cemal Batır’ın tekrar aday olmadığı kongrede başkanlığa, üyelerin tam desteği ile Emsal Özgür seçildi.

YENİ BAŞKAN’DAN BİRLİK MESAJI

55 üyeli derneğin tek listeli seçiminde başkanlık görevine layık görülen Emsal Özgür, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük bir acı yaşadıklarını kaydeden Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Özgür; “Devlet-millet el ele vererek bu yaraları sarmak için seferber olduk. Dernek olarak bizde üzerimize düşen vazifeyi yerine getirdik. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘KÜLTÜRÜMÜZÜ BİRLİKTE YAŞATACAĞIZ’

Mustafakemalpaşa’da uzun yıllardır yaşayan Gümüşhanelilerin bölgenin kültürüne renk katan bir etken olduğunu belirten Emsal Özgür; “TÜİK’in 2022 verilerine göre nüfusu Gümüşhane’ye kayıtlı olup Mustafakemalpaşa’da ikamet eden 281 vatandaşımız var. Aynı verilere göre de Gümüşhane’de yaşayan 32 Mustafakemalpaşalı bulunuyor. Gümüşhane güzel Anadolu’muzun çiçek bahçesidir. Tek derdi tek vatan, tek bayrak, tek devlettir. Üyelerimizin teveccühü ile derneğimizin yönetimini devraldık. Yeni yönetimimiz adına teşekkür ediyorum. Kuruluşundan bu güne derneğe başkanlık yapan ve katkıda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum. Gümüşhaneliler Derneği kendi kültürü ile bölge kültürünü birleştirerek, örf ve adetlerini korumayı sürdürecek, mevzuat çerçevesinde de faaliyetlerine devam edecektir” dedi.

Emsal Özgür başkanlığındaki Gümüşhaneliler Derneği’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu;

YÖNETİM: Emsal Özgür, Mustafa Özgür, Behlül Turan, Adem Batır, Şahin Sağlam

DENETİM: Muammer Özgür, Adem Tuygun, Eyüp Turan

Etiketler

mustafakemalpasagzt