GÜR’ ZİYARET

Bursa Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, Mustafakemalpaşa’daki eğitim kurumlarını ziyaret etti.

Mustafakemalpaşa MTAL’de atölye çalışmalarına katılan İl Milli eğitim Müdürü Serkan Gür, hafızlığını tamamlayan İHL öğrencilerine ödül verirken, Ormankadı’daki ‘Duvarsız Eğitim Alanı ile birlikte İbn-i Sina Özel Meslek Okulu incelemelerde bulundu, Kız Anadolu İHL’de de kütüphane açılışı yaptı.

 

Bursa Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü ve İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamalarına katılmak için geldiği Mustafakemalpaşa’da bir dizi ziyarette bulundu.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’ye nezaket ziyaretinde bulunan Serkan Gür, Halk Eğitimi Merkezi tarafından gerçekleştirilen yılsonu sergisinin açılışının ardından merkez ve kırsaldaki okulları gezdi.

ATÖLYE ÇALIŞMALARINA KATILIM

 

Ziyaretler kapsamında Mustafakemalpaşa MTAL’e giderek, okulun makina ve metal teknolojisi atölyelerinde incelemelerde bulunan Gür, öğrencilerle birlikte atölye çalışmalarına katıldı.

Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde hafızlığını ikmal eden öğrencilere yönelik düzenlenen ödül takdimi programına katılan da katılan Bursa Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür,  gösterdikleri başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik etti.

Daha sonra Mustafakemalpaşa Ormankadı İlk ve Ortaokulu’nun geri dönüşüm malzemeleriyle oluşturulan sosyal bilgiler sınıfı ve okul kütüphanesinde incelemelerde bulunan Serkan Gür, okulda ‘Duvarsız Eğitim Alanı’ olarak düzenlenen ‘Doğa ve Fen Okulu’ projesi hakkında detaylı bilgi aldı.

KIZ AİHL’YE YENİ KÜTÜPHANE

 

‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ projesi kapsamında Mustafakemalpaşa Kız AİHL’ne kazandırılan kütüphanenin açılışını da gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, burada yaptığı konuşmada projeye destek veren ve kütüphanenin güncel kitaplarla zenginleştirilmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Son olarak, Mustafakemalpaşa İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulunu ziyaret ederek, okulun atölyelerinde incelemelerde bulunan Serkan Gür, özel öğrencilerin gerçek üretim ortamlarında mesleki gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla kurulan seramik ve cam teknoloji alanı atölyesi ile el sanatları ve tekstil atölyelerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN