HAFIZLIK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Mustafakemalpaşa Merkez Hafızlık Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimleri 20 Haziran’da başlıyor.

Kayıtların sürdüğünü dile getiren Kurs Müdürü İsmail Aysu, eğitimlere 5’inci ve 6’ncı sınıfa geçen öğrencilerin kabul edileceğini belirtti.

Mustafakemalpaşa Müftülüğü’ne bağlı Merkez Hafızlık Kur’an Kursu’nda, örgün İmam Hatip Ortaokulu ile birlikte hafızlık eğitimleri, 20 Haziran 2022 Pazartesi gününden itibaren başlıyor.

Mustafakemalpaşa ve komşu ilçelere hitap eden Merkez Hafızlık Kur’an Kursu’nun Müdürü İsmail Aysu yaptığı açıklamada, yeni dönem kayıtlarının başladığını ve Temmuz ayının ilk haftasına kadar devam edeceğini söyledi.

Kurslara ilköğretim 5’inci ve 6’ıncı sınıfa geçmiş öğrencilerin kabul edileceğini kaydeden Aysu;

“Kursumuz yatılı olup, talep olması durumunda gündüzlü olarak da sınıf açılacaktır. Hafızlık eğitimi bir yılı okul ile birlikte hazırlık olarak yapılmakta,  ikinci yıl komisyon tarafından başarılı görülen öğrenciler hafızlığa ayrılıp kayıt dondurarak, hafızlık eğitimlerini tamamlamaktadır. Yılın sonunda yani Mayıs’ta yapılan sınavla sınıfta kalmadan, bir üst sınıfa devam edilmektedir. Çocuklarının hafızlık eğitimi almasını isteyen vatandaşlarımızı merkezimize bekliyoruz” dedi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN