HEM’DEN TÜRKÜ DOLU GECE

Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu, yılsonu konserinde gönülleri fethetti. Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nda sahne alan koro, birbirinden güzel türküleri, izleyicilerle birlikte seslendirdi.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda açtığı 550 kursta 9 bini aşkın kişiye ulaşan Mustafakemalpaşa Halk Eğitim Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında türkü dolu bir konsere ev sahipliği yaptı.

HEM’e bağlı Türk Halk Müziği Korosu’nun Belediye Düğün Salonu’nda sahne aldığı konseri; Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Emniyet Müdürü Rıza Dinç, HEM Müdürü Zafer Göllü ve çok sayıda türkü sever izledi.

En güzel türküleri seslendiren koro, kulakların pasını sildiği gecede büyük beğeni kazandı.

Usta Öğretici ve Şef Yücel Kaydı yönetiminde sahne alan 27 kişilik saz ve solist ekibi, 2 saat süren konserde sevilen 16 türküyü seslendirdi. İzleyicilerin de birbirinden güzel türkülere eşlik ettiği gecede HEM korosu ayakta alkışlandı.

Konser sonrası koro ekibine teşekkür ederek, Şef Yücel Kaydı’ya HEM Müdürü Zafer Göllü ile birlikte çiçek takdim eden Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe,  Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında gerçekleşen konserin, yapılan etkinliklerin ve serginin bir yıl boyunca özveriyle ve büyük emekler sonucunda gerçekleştiğini belirtti.

 

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN