İlçe Müftüsü Büyükgül Veda Etti.

Mustafakemalpaşa Müftüsü Ahmet Büyükgül’ün yeni görev yeri belli oldu.

2018 yılından beri müftülük görevinde bulunan Büyükgül, Tekirdağ’a bağlı Marmara Ereğlisi’ne atandı. 21 Temmuz’da Mustafakemalpaşa’dan ayrıldı.

Mustafakemalpaşa’da görev yapan 15. müftü olan Büyükgül, Marmara Ereğlisi’ndeki yeni hizmetine Ağustos ayında başlayacak.

Öte yandan Mustafakemalpaşa’nın yeni müftüsü, İslam Felsefesi alanında yüksek lisans yapan Emre Önal oldu. Mustafakemalpaşa’nın 15. müftüsü olarak 2018 yılı Ekim ayında göreve başlayan Ahmet Büyükgül’ün tayini çıktı. 4 yıl 9 ay süreyle Mustafakemalpaşa’da din hizmetlerinin başında bulunan Büyükgül’ün yeni görev yeri Tekirdağ’ın sahil ilçelerinden Marmara Ereğlisi oldu.

İlçe Müftüsü Ahmet  Büyükgül, Mustafakemalpaşa’da başta dini hizmetlerin aksamadan yürütülmesi için gayret gösterdiklerini, yeni camiler ve Kur’an kurslarını şehre kazandırarak güzel hizmetlerde bulunduklarını ifade etti.

1989 yılında Marmara İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1990 yılında yapılan müftülük ve vaizlik sınavını kazanarak Tekirdağ- Şarköy’e vaiz olarak atanan Ahmet Büyükgül,  Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 33. hizmet yılını geride bıraktı. Diyarbakır-Çüngüş, Çankırı-Bayramören, Bolu-Göynük ve Yalova-Altınova’da müftülük yapan Büyükgül, 2008-2016 yılları arasında ise Düzce Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı. Marmara Ereğlisi Müftülüğünün 11. görev yeri olacağını kaydeden evli ve 3 çocuk babası Ahmet Büyükgül; “İnşallah bizden sonra Mustafakemalpaşa’ya gelecek olan arkadaşımız da bu hizmetlerin daha iyi bir şekilde sürdürülmesini sağlayacaktır. Din hizmetlerinin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YENİ MÜFTÜ AYVALIK’TAN

Ahmet Büyükgül’ün tayinin ardından Mustafakemalpaşa Müftülüğüne, Balıkesir-Ayvalık Müftüsü Emre Önal atandı. Mustafakemalpaşa’nın 16. müftüsü olan Emre Önal, Temmuz ayı sonunda göreve başlayacak.

Emre Önal, 1978 yılında Tokat’ta doğdu. İlkokulu 1992 yılında Çorum Atatürk İlkokulu’nda, ortaokulu 1994 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde, liseyi de Malatya İmam Hatip Lisesi’nde 1995 yılında tamamladı. 2002 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Önal, 2006 tarihinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İslam Felsefesi dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 1997 yılında Tekirdağ Çorlu Müftülüğünde İmam-Hatip olarak başladığı meslek hayatında 1997-2002 arasında Konya’da İmam-Hatip olarak görev yaptı; 2002-2005 yıllarında 30 ay süreli İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde 19.Dönem Müftü ve Vaizler İhtisas Kursunu tamamladı. 2005-2009 arasında İstanbul-Büyükçekmece ve Beykoz Müftülüklerinde vaizlik görevinde bulunan Emre Önal, 2009-2012 yıllarında Şırnak-Güçlükonak ve 2012–2018 yıllarında da Manisa-Ahmetli Müftüsü olarak görev yaptı. 2018 yılında Balıkesir-Ayvalık Müftüsü olarak mesaisini sürdüren Önal, evli ve 3 çocuk babası.

Etiketler

mustafakemalpasagzt