İLK YERLEŞTİRMEDE DOLDU

Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu’nda 2022 YKS ilk yerleştirmeleri sonucunda tüm kontenjanlar doldu.

Yüzde 100 doluluk oranına ulaşan MYO’nun İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Pazarlama, Gıda Teknolojisi, Organik Tarım ve Tohumculuk Teknolojisi programlarına 207 yeni öğrenci yerleşti. Yüksekokulu tercih ederek kayıt hakkı kazanan öğrencilere teşekkür eden MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Öz; “Sınavda başarılı olan ve hayallerine doğru büyük bir adım atan tüm gençlerimizi kutluyorum. Yeni dönemin hepimize mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum” dedi.

Bursa’da ‘meslek yüksekokulu’ bazında ilk bağımsız müdürlük olan, öğrencilere sağladığı uygulamalı eğitimlerle yenilikçiliği ve girişimciliği esas alan Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu, 2022-2023 Akademik Yılı’nda yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

ÖĞRENCİLER MESLEK EĞİTİMİNE YÖNELDİ

Geçtiğimiz yıl ikinci ek yerleştirmeler sonucu dolan MYO kontenjanı, bu yıl ilk yerleştirmede büyük ilgi gördü. Özellikle meslek eğitimine yönelen öğrenciler, 2022-YKS sonuçlarının açıklanmasıyla 6 programda 200 öğrenci kontenjanı bulunan Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa MYO’ya büyük rağbet gösterdi.

Yüksekokulun İşletme Yönetimi’nde 40, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları’nda 50, Pazarlama’da 30, Gıda Teknolojisi’nde 40, Organik Tarım’da 20, Tohumculuk Teknolojisi programında ise 20 öğrenci kontenjanı ve tüm bölümlerin okul birincisi kontenjanları tamamen dolarak okula 207 öğrenci yerleşti.

Gıda Teknolojisi programına yerleşen ve kayıt yaptıran ilk 5 öğrenciye ise Eker Süt A.Ş. tarafından aylık 600 TL burs verilecek.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN