İNCE’DEN ‘MEMLEKET’ ZİYARETİ

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, tarım ve hayvancılığın önemli bir sektör olduğu Mustafakemalpaşa’da dahi fiyatların hala fakir-fukara için pahalı olduğunu söyledi.

Mustafakemalpaşa’ya dün sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren İnce, çarşı esnafı ve vatandaş ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, hükümetin tarımı stratejik bir sektör olarak görmediğini söyledi.

İnce; “Tarlalarımızı ve hayvanlarımızı koruyamadılar, bereketli toprakların fakir çocukları olduk. Hayvancılıkta dahil tarımın tümüne 29 milyar TL verdiler. Kur korumalı mevduata verdikleri para ise 200 milyar TL.  Yazık, günah. Türkiye’de kıymanın kilosu 150 TL. Nasıl alacak bu millet?” dedi.

Dün saat 16.00’da seçim otobüsüyle Mustafakemalpaşa’ya gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulundu.

İlgiyle karşılanan Muharrem İnce’ye Memleket Parti Bursa Başkanı Güner Aklan, Mustafakemalpaşa Başkanı Serdar Gürses ve çok sayıda partili eşlik etti.

Öğretmenevi’ndeki selamlaşmanın ardından Bursa Caddesi üzerindeki işyerlerini ziyaret eden Memleket Partisi lideri, Kapalı Pazaryeri’nde çarşı esnafını gezdikten sonra Adnan Menderes Meydanı’nda vatandaşlarla görüştü.

Daha sonra S.S. Mustafakemalpaşa ve Köyleri Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne geçerek Başkan Kadir Kumsar ile görüşen İnce yaptığı açıklamada, Türk tarımın 20 yılda bitme noktasına geldiğini söyledi.

‘PARA, ZENGİNLERİN CEBİNE GİRİYOR’

Muharrem İnce şöyle konuştu; “Yaz olsun sebze, meyve ucuzlasın diye bekliyorduk ama Mustafakemalpaşa gibi tarım ve hayvancılığın önemli bir sektör olduğu bölgede fiyatlar hala fakir-fukara için ucuz değil.  Ne yazık ki 20 yılda tarımı bitirdiler. Tarımı bir stratejik sektör olarak görmediler. Hayvancılıkta dahil tarımın tümüne 29 milyar TL verdiler. Kur korumalı mevduata verdikleri para ise 200 milyar TL.  Yazık, günah. Parası olan 5-10 bin kişiye hazineden faiz ödüyorlar. Yüzde 17’sini banka, üstünü hazine ödüyor. Yani doları 12 TL’den yatırdın, dolar şimdi 18 TL, yüzde 50 artmış. Yüzde 17’sini banka, yüzde 33’ünü hazine ödüyor. Bu ne demektir? Hazine’nin ödemesi demek, 85 milyonun ödemesi demektir. Yani bizim cebimizden alıyorlar, zenginlerin cebine, bankaların kasasını para koyuyorlar. Bu tek adam rejiminden kurtulmamız lazım” dedi.

‘YERLİ VE MİLLİ BİR PARTİYİZ’

Memleket Partisi’nin, millete güvendiğini vurgulayan İnce, açıklamasında şu sözlere yer verdi; “

Bizim sloganımız belli; ‘Ne cumhur, ne millet, tek yol memleket. Bizim öyle masamız falan yok. Hazine, belediye, müteahhit yardımımız yok. Biz millete güveniyoruz, millette bize güvensin istiyoruz. Bu 20 yıl içinde ormanlarımızı koruyamadılar, yaktılar. Tarlalarımızı ve hayvanlarımızı koruyamadılar, bereketli toprakların fakir çocukları olduk. Çocuklarımızın sınav sorularını koruyamadılar, onları habire çaldırıyorlar, sonrada sınavları iptal ediyorlar.

Çalındığı için iptal edilmiyor, çalındığının duyulması üzerine iptal ediyorlar. Çocuklarımızı yurtlarda koruyamadılar. Denizlerimizi koruyamadılar, her taraf müsilaj oldu. Türkiye’de kıymanın kilosu 150 TL. Nasıl alacak bu millet? Türkiye’yi karış karış dolaşıyoruz. Yerli ve milli bir partiyiz. Milletimize güveniyoruz. ‘Ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan’ diyoruz. Seçime daha zamanız var. Milletimizle birlikte birinci parti olmak için var gücümüzle çalışacağız.”

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN