KIZ AİHL’DEN ENDÜLÜS’TE ERASMUS EĞİTİMİ

Mustafakemalpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Erasmus Öğrenci Hareketliliği kapsamında İspanya’nın Endülüs eyaletinin tarihi şehirlerinden Cordoba’da (Kurtuba) eğitim faaliyetlerine katıldı.

Mustafakemalpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’ndan bir grup öğretmen ve öğrenci,  Erasmus+K121 Projesi Öğrenci Hareketliliği kapsamında, proje ortakları Ünye Yusuf Bahri AİHL ve Isparta Şehit Tevhit Akkan KAİHL ile birlikte İspanya’nın Cordoba şehrinde bulunan Juan Rufo okulunda eğitim faaliyetlerine katıldı.

EĞİTİM VE KÜLTÜREL GEZİ BİR ARADA

Öğrenciler Rümeysa Ayşe Kahraman, Eslem Çatal ve Zeynep Tekin ve proje yürütücüsü Müdür Yardımcısı Hatice Turacı, eğitim aktivitelerinin yanı sıra uzun süre Endülüs Emeviler egemenliği altında kalan Endülüs bölgesini tanıma, çevre şehirleri gezme ve bölgenin tarihi, kültürel özelliklerini keşfetme imkanı buldu.

Kız AİHL öğrencileri; “Bizlere bu büyük fırsatı sunan ve projede emeği olan herkese çok teşekkür ederiz. Elde ettiğimiz tecrübe ve deneyimler bu gibi projelerin önemini bir kez daha görmemize olanak sağladı, bizlere yeni bakış açıları kazandırdı” dedi.

Kız AİHL kafilesi; “Bu hareketliliğin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül ve Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanımız Uğur Tecir’e, genel müdürlük proje ekibine, okullarında bizleri en güzel şekilde ağırlayan İngilizce Öğretmeni Francisco ve Okul Müdürü Antonio Zorro’ya, proje ortağı okullarımıza, Emine ve Salih hocaya, ayrıca değerli öğrencilerine, Okul Müdürümüz Ahmet Deniz’e, bu projede emeği çok olan Müdür Baş Yardımcımız Ahmet Demirhan’a teşekkür ederiz” diye konuştu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt