‘KIZILAYCILIK RUHU YAŞATILMALI’

Mustafakemalpaşa Türk Kızılay Şubesi tarafından ‘29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası’ dolayısıyla vatandaşlara lokma ikramı yapıldı.

Türk Kızılay Şube Başkanı Mustafa Eren,  Mustafakemalpaşa’da yaşayan Kızılay gönüllülerinin her platformda gösterdiği fedakâr desteklerle asırlık çınarı daha da büyüttüklerini söylerken; “Türkiye nüfusunun yarısından fazlası gençlerden oluşmaktadır. Bunun içindir ki Kızılaycılık ruhu gençlerimizle yaşatılmalıdır. Kızılaycı gençlerimizi afet bilinci, ilkyardım, kan, kök hücre, bağımlılıkla mücadele, göç ve sosyal hizmetler alanlarında bilgi sahibi olmaya davet ediyorum” dedi.

Türk Kızılayı’nın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetlerini özellikle öğrencilere, gençlere ve kamuoyuna anlatılması hedefiyle her Kasım ayında kutlanan Kızılay Haftası, Mustafakemalpaşa’da çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Kızılay Şubesi tarafından Adnan Menderes Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte, kurumun faaliyetleri hakkında bilgiler verilirken katılımcılara lokma ikramı yapıldı. Geniş katılımlı etkinliğe Kızılay yöneticileri ile birlikte ev sahipliği yapan Kızılay Şube Başkanı Mustafa Eren, dayanışmanın ve yardımlaşmanın timsali olan kurumun, tarihi köklerinden ve halkın duyarlılığından beslendiğini, bağışçılarıyla ortak değerlerde birleşerek birlikte hareket ettiğini söyledi.

‘KIZILAY İYİLİKSEVERLİĞİN TİMSALİDİR’

Etkinliğe katılan vatandaşlara lokma ikramında bulunan Eren; “Kızılaycılık; halkının sağduyusunu, vicdanını, hoşgörüsünü, şefkatini ve iyilikseverliğini insanlığa hizmete dönüştürmekten haz duymaktır. Kızılaycılık ruhunu başta gençlerimiz olmak üzere her vatandaşımıza aşılamayı hedefliyoruz.

1868’den beri ülkemizdeki, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm insanların zor zamanlarında yanında olmak için gece gündüz demeden çalışan Kızılay’a bugüne kadar emek vermiş, yardım etmiş herkese şükranlarımı sunuyorum. Kızılay’ımızın yardım çalışmaları sırasında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle, Kızılay Haftası’nı kutluyor ve Türk Kızılay’ının değerli çalışanlarına teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt