KUMKADI’DAN DEPREM BÖLGESİNE GÖNÜL İFTARI

Mustafakemalpaşa’nın kırsal Kumkadı Mahallesi sakinleri, Ramazan ayında deprem bölgesinde gönül seferberliği başlattı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

30 gün boyunca halka açık iftarların düzenlendiği mahalle, bu yıl bir ilke imza atarak depremden etkilenen Hatay’da her akşam yüzlerce kişilik iftar sofrası kurulmasına öncülük etti.

Mustafakemalpaşa’nın Uluabat Gölü kıyısındaki kırsal mahallerinden Kumkadı, Ramazan ayının bereketini yansıtan ‘gönül sofralarını’ bu yıl deprem bölgelerine taşıdı.

Daha önceki yıllarda mahallede kurulan iftar sofraları, vatandaşların ortak aldığı karar neticesinde Hatay’a bağlı Antakya’nın Ovakent Mahallesi’nde depremzedelerle buluşturuldu.

Binlerce kişinin sofrasına sıcak yemeğin ulaştırıldığı iftar çadırları dayanışma iklimi oluşturulurken, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Kumkadı Yeni Cami İmamı Mehmet Tak; “Ramazan’ın başından bu yana her akşam bir araya gelerek mahallemizde iftar yemekleri organize ediyorduk. Ülkemizi yasa boğan deprem sonrası bu anlamlı etkinliği afet bölgesine taşımayı uygun gördük. Antakya Ovakent’te, Kumkadı ve Ormankadı mahallelilerimizin desteği ile iftar vererek birliğimizi güçlendiriyoruz. Depremzedelerimizi yalnız bırakmayacağız. Ramazan ayının, sıkıntılarımızın def-ü ref olmasına vesile olmasını Cenab-ı Hakt’an niyaz ederim. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt