Lokantaların yeni trendi kelle paça oldu

Mustafakemalpaşa’da hava sıcaklıklarının soğuk seyrettiği şu günlerde hastalıklara karşı dirençli olmak isteyenler, çözümü kelle paça çorbası içmekte buluyor.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor

Hastalıklara karşı dirençli olmak isteyen vatandaşlar çözümü doğal yollarda arıyor. Doğal yolların başında ise özenle hazırlanan çorbalar geliyor. Kış aylarının vazgeçilmezlerinden birisi olan kelle paça çorbası ve işkembe çorbası, içenin hem içini ısıtıyor hem de birçok hastalığa karşı direnç sağlıyor.

Lezzetiyle de bilinen kelle paça çorbası, şifa deposu olarak gösteriliyor. Antibiyotik görevi gördüğü ve kemik iliklerine faydasıyla öne çıkan kelle paça çorbası, içerdiği mineral ve vitaminlerle bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle biliniyor.

40 yıldır aşçılık yapan ve yakın bir zamanda kendi işletmesiyle el tadını damaklarla buluşturan Hasan Yetim, özellikle kelle paça çorbasının salgın hastalık başta olmak üzere birçok hastalığa şifa olduğunu dile getirdi.

Şifayı Kapmadan Gelin

Kelle paça çorbasının yapımının yöreden yöreye değiştiğini söyleyen Hasan Usta ” Müşterimize diyoruz ki; lütfen şifayı kaptıktan sonra gelerek çorba içmeyelim, öncesinden içelim ki vücudumuzun bağışıklığı güçlü olsun ve daha dinç bir şekilde soğuk havaları atlatabilelim. Faydası var mı, illa ki var çünkü ilikli kemik suyuyla yapılıyor; sakatat çorbasının faydaları zaten saymakla bitmiyor. Bu günümüz tıbbında da genişçe yer alıyor. Sarımsaklı ve sirkeli çorbayı şiddetle tavsiye ediyoruz, içmeye devam edelim.” tavsiyesinde bulundu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt