Madagaskar Teknik Heyeti Bursa Ziyareti

Madagaskar Teknik Heyeti eğitimlerin yanı sıra Bursa Ormancılık Müzesi, Uludağ Milli Parkı, Bursa Biyolojik Mücadele Laboratuvarı, Yangın Yönetim Aracını da gezdi.

OZM Şube Müdürü Hüseyin Koz, OYM Şube Müdürü Suat Ünal ve uzman ekipten bilgi alarak çalışmaları yakından inceleyen ve ardından Yangın Ekip Binasını ziyaret eden heyet, basınçlı su ile müdahale yöntemini deneyimledi.

Ayrıca İnegöl Orman İşletme Müdürlüğünü de ziyaret eden heyet, İnegöl Orman İşletme Müdürü Okan Kaya ve teknik ekibi tarafından karşılandı. Tanışmanın ardından ormancılık çalışmaları üzerine karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Gezi programı esnasında Saitabat Köy Kadınlar Dayanışma Derneğini ziyaret etme fırsatı bulan heyet, Orman Genel Müdürlüğü Sivil Toplum Örgütü işbirliği örneğini yakından inceleme fırsatı buldular.

Her bir ziyaret noktasında iki ülkenin uzman ekipleri arasında ormancılık alanında gerçekleşen çalışmaların ortak yönleri ve farkları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Senatör Mahaleo Richard Victor Tsiebo,Senatör Avizara Mino Seramila, Senatör Hajaniana Tahina  Andrianandrasana, Senatör Dinaraly Odilon Tiandaza, Ulusal Orman Tohum Silosu Müdürü Rabenitany Yvannie Michela Nomenaharitiana, Ağaçlandırma, Peyzaj ve Orman Yönetimi Direktörü Nivo Malalatiana Randriambao, Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Genel Müdürlüğü Atsinanana bünyesinde Bölgesel Ormancılık Daire Başkanı Sariakanirina Nokoloina Rakotomamonjy’dan oluşan

Madagaskar Teknik Heyeti, Bursa’daki teknik eğitim, inceleme ve gezi programlarının ardından, davetleri için Orman Genel Müdürümüze ve ev sahipliği için Bursa Orman Bölge Müdürü Esat ŞİMŞEK’e teşekkürlerini ileterek ülkemizden ayrıldılar.

Etiketler

mustafakemalpasagzt