MİLLİ EĞİTİM ‘ÇALIK’A EMANET

Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, yeni eğitim sezonun başlamasıyla birlikte görevini Veysel Çalık’a devretti.

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Mayıs ayında ‘araştırmacı kadroya’ atanması talebiyle başvuran Efe, 8 yıllık görevinde başarılı bir hizmet dönemine imza atarken, yeni Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık’ta bugün itibariyle görevine resmen başladı.

Mustafakemalpaşa’da, 8 yılla en uzun süre Milli Eğitim Müdürlüğü görevi yapan idarecilerin başında gelen Mustafa Efe, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı ile birlikte görevinden ayrıldı.

Yeni dönemde, devlet geleneğini ve işleyişini bilen idarecilerin tecrübelerinden faydalanmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ‘araştırmacı kadrosunda’ görev yapacak olan Efe Mustafakemalpaşa’daki görevini, daha önce Gürsu Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak hizmet veren Veysel Çalık’a devretti.

MİLLİ EĞİTİM’DE DEVİR-TESLİM TÖRENİ

Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 9 Eylül’de düzenlenen devir-teslim törenine; Mustafa Efe ve Veysel Çalık’ın yanı sıra şube müdürleri Mehmet Ardıçoğlu, Mehmet Sabri Tekin ve Ertan Sözer ile birlikte müdürlüğe bağlı Özel Büro’dan bir süre önce ayrılarak öğretmenliğe dönen Mehmet Işık katıldı.

Karşılıklı çiçek takdimi ve iyi temennilerin ardından söz alan Mustafa Efe, geçen 8 yılda Mustafakemalpaşa’daki eğitim düzeyi ve okullaşma oranını daha üst seviyelere çıkarmak için çalıştıklarını söyledi.

Efe  “Görevimizi bugün itibariyle yeni müdürümüz Veysel Çalık’a teslim ediyor, hizmetlerinde başarılar diliyorum. Ayrıca, hizmet dönemimiz içinde birlikte görev yaptığımız personelimiz ve meslektaşlarıma teşekkür ediyor, yeni eğitim sezonun hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Veysel Çalık ise Mustafa Efe’ye teşekkür ederek; “Müdürümüzün tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceğiz. Bundan sonraki görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Milli Eğitim heyeti daha sonra Kaymakam Ahmet Altıntaş’ı ziyaret ederken, Mustafa Efe’de 8 yıl birlikte görev yaptığı personeli ile vedalaşarak, uğurlandı.

VEYSEL ÇALIK KİMDİR?

Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık, 1973 yılında Balıkesir’e bağlı Gönen’de doğdu.  İlk ve orta tahsilini Gönen’de yapan Çalık, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldu. 2014-2017 yılları arası Tekirdağ Milli Eğitim’de Müdür Yardımcılığı yapan Veysel Çalık, 2018 yılından itibaren de Gürsu Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN