MÜDÜRLERDEN ‘EĞİTİM’ TOPLANTISI

12 Eylül’de başlayacak olan 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi Mustafakemalpaşa’daki okul müdürleri, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe başkanlığında toplandı.

Bir önceki eğitim yılının değerlendirildiği toplantıda, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyon Belgesi kapsamında başarıyı arttırmaya yönelik yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

Mustafakemalpaşa’da, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Müdürler Kurulu Toplantısı, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’nin başkanlığındaki toplantı; şube müdürleri Mehmet Sabri Tekin, Ertan Sözer ve Mehmet Ardıçoğlu ile birlikte okul kurum müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın genel anlamıyla sorumsuz geçtiğini, akademik ve sosyal ve kültürel açıdan belirlenen hedeflere büyük oranda ulaşıldığını dile getirerek,  yeni eğitim maratonunun başarılı geçmesi dileğinde bulundu.

EĞİTİMDE GÜNDEM YOĞUN

Okullardaki eğitim öğretim hazırlık çalışmalarının ana gündeme maddesi olduğu toplantıda; yeni yılda başarıyı arttırmaya yönelik yapılacak çalışmalar, öğrenci kulübü, toplum hizmeti, sosyal etkinlikler, okul terkibi, öğrenci devamsızlıkların önlenmesi, destek ve yetiştirme kursları, Halk Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim Merkezi, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi çalışmaları konuşuldu.

Toplantıda ayrıca; 2023 Milli Eğitim Bakanlığı vizyon belgesi kapsamında yapılacak çalışmalar,  kurul komisyonlarına öğretmen seçimi, öğretmenlerin mesleki eğitim çalışmaları, özel eğitim sınıfları, kaynaştırma uygulamaları, destek eğitim odaları, öğretmen ihtiyacı, iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları, taşımalı eğitim, okul aile birlikleri, Erasmus, e-twinning ve TÜBİTAK fikri ve sanayi mülkiyet başvuruları, resmi yazışma kuralları, ulusal ve resmi bayramlar, Atatürk günleri ve tarihi günlerde yapılacak nokta kutlamaların planlamaları da ele alındı. Daha sonra şube müdürleri tarafından uhdelerindeki görevlerle ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN