MUSTAFAKEMALPAŞA ORTAOKULU’NDAN TÜBİTAK SERGİSİ

Mustafakemalpaşa’da bu yıl 5 okulun dahil edildiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında açılan sergilerin sonuncusu Mustafakemalpaşa Ortaokulu’nda düzenlendi.

Fuarda, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görülen araştırma ve uygulamalardan oluşan 19 proje sergilendi.

Temel ve ortaöğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak MEB’e bağlı devlet okullarında TÜBİTAK tarafından uygun görülen alt projelerin sergilendiği etkinliklerin başında gelen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın sonuncusu Mustafakemalpaşa Ortaokulu’nda açıldı.

Açılışa; Kaymakam Ahmet Altıntaş, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Emniyet Müdürü Rıza Dinç, AK Parti Başkanı Murat Hallaçoğlu, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile okullar da öğrencilerin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanmasının amaçlandığı belirtildi.

Fuarda, matematik, sanat ve yeryüzü şekilleri gibi dallarda 60 öğrencinin, 21 rehber öğretmen danışmanlığında hazırladığı 19 proje sergilendi.

TÜBİTAK sergisini gezen katılımcılar, öğrencilerden hazırladıkları projeler hakkında bilgiler aldı.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN