MUSTAFAKEMALPAŞA’DAN DEPREMZEDELER İÇİN DEV DESTEK

MUSTAFAKEMALPAŞA DEPREMZEDELER İÇİN REKOR DESTEK

Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediyesi, on ilde büyük yıkıma neden olan yüz yılın en büyük felaketi için seferber oldu. Depremin ilk anlarından itibaren harekete geçen Mustafakemalpaşa Belediyesi, resmi ve gönüllülerden oluşan arama kurtarma ordusu, telsiz haberleşme ve mobil yemek ekipleri ile bölgeye çıkarma yaptı. Ardından vatandaşlar başta olmak üzere, esnaf ve sanayicilerin desteği ile temel ve acil ihtiyaçları içeren 47 tırı kısa sürede depremzedelere ulaştırdı. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

MUCİZE ANLARDA MPAK VARDI

Özellikle deprem bölgesinden ardı ardına gelen kurtarılma haberleri ülkeyi sevince boğarken, sağ salim enkaz altından çıkarılan çok sayıda insanın yanında Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekipleri (MPAK) vardı.

DEPREMZEDELER MUSTAFAKEMALPAŞA’DA

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve gönüllüler deprem bölgesinde hemen hemen her ilde yoğun bir gayretle çalışmalarını sürdürürken, Mustafakemalpaşa ilçesine gelen depremzedeler için adeta seferberlik başlatıldı. Depremzedelere “Evinize hoşgeldiniz” diyen Belediye Başkan Mehmet Kanar, depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladı.

“RABBİM BİRLİĞİMİZİ DAİM ETSİN”

Tüm çalışmaları koordinasyon merkezinde anbean takip eden, destek olan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Yüz yılın felaketinde ülke olarak 7’den 77’ye kenetlendik, tek yürek olduk. Yaralarımızı birlikte saracağız, bu zor günleri birlikte aşacağız inşallah. Rabbim birliğimizi daim etsin.” Şeklinde konuştu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt