MUSTAFAKEMALPAŞA’YA HÂKİM VE SAVCI ATAMASI

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi tarafından Adli ve İdari Yargı 2023 Yılı Ana Kararnamelerine ilişkin çalışmalar, 17 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlandı.

Hâkim ve savcı yer değişikliği atamaları ile 3 bin 36’sı adli, 387’si idari yargı olmak üzere toplam 3 bin 423 hâkim ve savcının görev yeri değiştirildi.  Mustafakemalpaşa’ya da 4 yeni savcı ve 2 hâkim ataması yapıldı.

4 SAVCI VE 2 HÂKİM GELDİ

Kararnameyle Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Savcılığı’na, Malkara Cumhuriyet Savcılığı’ndan İbrahim Gürbüz, Espiye Cumhuriyet Savcılığı’ndan Mahmut Gazi Kuruş, Tosya Cumhuriyet Savcılığı’ndan Aziz Bilge ve Eskil Cumhuriyet Savcılığı’ndan Yasemin Talaş atandı. Gürün Hâkimliği’nden Halil Gültekin ve Kumru Hâkimliği’nden Hatice Yılmaz Taş ise Mustafakemalpaşa Hâkimliği görevine getirildi.

6 SAVCI VE 4 HÂKİM GİTTİ

Mustafakemalpaşa’da görev yapan 6 savcı ve 4 hâkimin ise farklı bölgelere tayini çıktı.

Halime Kocapınar Islahiye Cumhuriyet Savcılığı’na, Salih Küçük Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı’na, Savaş Matpan Hatay Cumhuriyet Savcılığı’na, Samet Pala Van Cumhuriyet Savcılığı’na Saliha Soykan Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı’na ve Yunus Perçin ise İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’na görevlendirildi. Mustafakemalpaşa’da hâkimlik görevinde bulunan Hamide Sürücü Hatay Hâkimliği’ne, İbrahim Aybakan Şanlıurfa Hâkimliği’ne, Kübra Yerkaya Perçin ve Kadir Taha Kocabaş da İstanbul Anadolu Hâkimliği’ne atandı.

Etiketler

mustafakemalpasagzt