NAKLİYECİ DİKEN ÜSTÜNDE

Koç Holding’in 2021 yılında 240 milyon TL’ye Çallı Gıda’ya sattığı Mustafakemalpaşa’daki Sek Süt’ün yıllarca nakliye işini yapan Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi, bu hizmetin son zamanlarda dışarıdan başka firmalara verildiği gerekçesiyle işletme önünde eylem yaptı.

Mağduriyetin daha fazla büyümeden giderilmesini talep eden Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Recep Akyıldız; “Bu yanlış uygulamadan bir an önce vazgeçilmeli, yıllarca işletmenin yükünü çeken nakliyecilerimizin emeğine saygı gösterilmelidir” dedi.

EKMEĞİMİZİN PEŞİNDEYİZ’

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Akyıldız; “Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi, bölgesinde 40 yılı aşkın süre içerisinde Tat ve Sek Süt işletmelerinin nakliye işini yapmaktadır. Sek Süt Çallı Grubu’na geçtikten sonra da kooperatif olarak firmanın işlerini doğru, güvenilir ve zamanında yapmaktayız. Sek Süt’ün dayanıklı yük olarak tabir ettiği işler için çeşitli bahanelerle dışarıdan başka nakliyecilerden araç tedarik etmelerini kabul etmiyor, kooperatifimizin itibarına ve emeğine saygısızlık olarak addediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tatkavaklı Taşıyıcılar Kooperatifi’nin başkan, yönetim kurulu üyeleri ve ortakları olarak bu yapılan yanlış uygulamadan dönülmesi için fabrika önünde eylem yaptıklarını dile getiren Recep Akyıldız; “Amacımız kırmak ve dökmek değil, haklı olduğumuz davamızın peşindeyiz” diye konuştu.

Etiketler

mustafakemalpasagzt