ODA VE BORSA’DA HAREKETLİLİK BAŞLADI

 

TOBB’a bağlı 365 oda ve borsada yasal seçim süreci başlarken, seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceği konusunda belirsizlik devam ediyor. TOBB’dan odalara resmi bir yazı gitmediği için gözler, genel seçim takvimine çevrildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalarda seçim hareketliliği başladı.

TOBB Kanunu’na göre her dört yılda bir seçimlerini yenilemek zorunda olan oda ve borsalarda, 2022 Eylül’üne kadar tarih belirlenmesi bekleniyor.

TOBB tarafından oda ve borsalara seçime yönelik herhangi bir talimat ulaşmadığı için Bursa’nın önemli sanayi üslerinden Mustafakemalpaşa’da henüz seçim çalışmalarına start verilmedi.

Bu doğrultuda Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nda seçim takvimi de henüz açıklanmadı.

2018 yılında üç liste ile gidilen seçimde Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası’nda başkanlık koltuğuna oturan Sadettin Akkoyunlu’nun adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

Eş zamanlı olarak yapılması planlanan Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası’nda da mevcut başkan Tekin Uzkınay’ın yeniden aday olacağı konuşuluyor.

Öte yandan Türkiye genelindeki tüm oda ve borsaların başkanları 29-30 Ağustos tarihlerinde Bursa’da bir araya gelecek. TOGG fabrika gezisinin ardından Bursa Ticaret Borsası’nın yeni binasının resmi açılışı gerçekleştirilecek. Bu ziyarette seçim takvimine yönelik bir açıklama yapılması da bekleniyor.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN