OSB KARAKOLU’NDA SON RÖTUŞLAR

Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde başta hırsızlık olmak üzere güvenliği sağlamak amacıyla yapımı başlatılan MKP OSB Jandarma Karakol binasında sona yaklaşıldı.

Önümüzdeki günlerde faaliyete başlaması planlanan karakol, OSB’nin yanı sıra Güllüce ve Paşalar gibi mahallerinde güvenliğini sağlayacak.

Pandemiye rağmen son 5 yıldır yatırımları ivme kazanan Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki olumlu gelişmelerin yanı sıra başta hurda hırsızlıkları gibi sorunların ortaya çıkması üzerine sanayi tesisleri ve çalışanların güvenliğini sağlamak amacıyla bölgeye jandarma karakolu yapılması kararı alındı.

OSB girişinde bulunan Mustafakemalpaşa Belediyesi’ne ait 3 bin m2 alan üzerine yaklaşık 350 m2’lik karakol yapılmasının planlanmasının ardından, Bursa Jandarma Alay Komutanlığı ve OSB Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

 

BÖLGEDE GÜVENLİK ARTACAK

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’nden onay alınmasından sonra karakol projesi için 31 Mayıs’ta yüklenici firma ile sözleşme imzalanarak, 7 Haziran’da yer teslimi yapıldı.

OSB sanayicilerinden Eruslu Sağlık Ürünleri firması tarafından kaba inşaatı yapılan jandarma karakol binasının ince işleri ve diğer ihtiyaçları da OSB sanayicileri tarafından karşılandı.

Bahçe ve mefruşat çalışmalarının yürütüldüğü karakolun yakın zamanda tamamlanarak, OSB’ye teslim edilmesi planlanıyor.

Karakol binasının hizmete alınmasıyla; OSB’deki olası hırsızlık gibi suç girişimlerinin önlenmesi, kamu düzeni ile can ve mal güvenliğinin sağlanması başta olmak üzere Güllüce ve Paşalar gibi civar mahallelerdeki güvenliğin sağlanması hedefleniyor.

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN