OVAAZATLI’YA DOĞALGAZ MÜJDESİ

Mustafakemalpaşa’da doğalgaz kullanımının yaygınlaşması için imalat çalışmaları kırsal mahallelerde yaygınlaşıyor.

Merkez mahallerin yanı sıra Yalıntaş ve Tatkavaklı’da yapılan doğalgaz döşeme hattı çalışmaları için bir adımda Ovaazatlı’da atıldı. 1.300 nüfuslu mahallenin doğalgaza kavuşması için ilk etapta borular getirildi. Müteahhit firmanın Aksakal’daki çalışmalarını tamamlamasının ardından 2 ay içinde Ovaazatlı’daki doğalgaz hattı imalatına başlayacağı bilgisine ulaşıldı. Abone çalışmasının başlamasının beklendiği Ovaazatlı, yatırım planı kapsamında yakın zamanda temiz, konforlu ve ekonomik enerji kaynağı doğal gaza güvenle ulaşacak.

AK Parti Mustafakemalpaşa Başkanı Murat Hallaçoğlu, doğalgaz sürecinin takipçisi olduklarını söylerken; “Ovaazatlı Mahallemize doğalgaz hattını döşemeye başlıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” dedi.

Mustafakemalpaşa’ya doğalgaz arzı sağlayan AKSA, 2019 verilerine göre yatırımlarını yüzde 4, abone sayısını ise yüzde 6 arttırarak, toplam şebeke uzunluğunu 622 km’ye çıkardı.  AKSA Mustafakemalpaşa-Susurluk-Karacabey Doğal Gaz’ın abone sayısı ise 60 bine ulaştı.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN