ŞEHİTLER UNUTULMADI

Mustafakemalpaşa Hisaraltı Mahallesi’nin kahraman şehitleri Jandarma Çavuş Hikmet Aktaş ve Jandarma Uzman Çavuş Samet Aktaş, şehadete erişlerinin yıl dönümünde mezarları başında dualarla anıldı.

Mustafakemalpaşa’nın Hisaraltı Mahallesi’ndeki ebedi istirahatgahlarında yatan Hikmet ve Samet Aktaş, şehadetlerinin yıl dönümünde unutulmadı.

1997 yılında Bingöl Yayladere’de bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Çavuş Hikmet Aktaş ve 2016 yılında Hakkâri Çukurca’da yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine yönelik terör saldırısında şehit olan aynı aileden Jandarma Uzman Çavuş Samet Aktaş için mevlid-i şerif programı düzenlendi.

Hisaraltı Mahallesi’nde düzenlenen mevlide; Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Ekici, Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Kavak, AK Parti Başkanı Murat Hallaçoğlu, MHP Başkanı Ahmet Beygirci, Müftü Ahmet Büyükgül, Gaziler Derneği Başkanı Erdinç Hazar ve Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Ökdem katıldı.

Şehitlik ziyaretinin ardından mevlit programına katılan heyet, şehit Aktaş’lar için dua etti.  Protokol üyeleri son olarak şehitlerin ailelerini ziyaret ederek, acılarını bir kez daha paylaştı.

 

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN