Sevgi Postanesi Büyüyor.

Mustafakemalpaşa PTT Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilk kez 2019 yılında uygulamaya başlanan ‘Sevgi Postanesi’ projesi sürüyor.

Yeni yıl tebrik kartı gönderme etkinliğini de içeren proje ile minik öğrenciler hem yazma alışkanlığı kazanıyor hem de PTT’nin hizmetlerini yakından tanıma fırsatı buluyor. Zen Kuaför Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa’daki ilkokullarda eğitim-öğretim gören öğrencilere yönelik mektup postası ve haberleşme hizmetlerini tanıtarak mektup, tebrik kartı, posta kartı, filateli ürünler, kişisel pul,  özel gün zarfları gibi PTT’nin sunduğu kurumsal birçok hizmetin uygulamalı olarak tanıtılmasının amaçlandığı ‘Sevgi Postanesi’ projesi, bu yıl da geniş bir katımla gerçekleştirildi.

MİNİKLERDEN YAKINLARINA SÜRPRİZ

Mustafakemalpaşa Merkez Anaokulu, Öğretmen Davut İlkokulu, 14 Eylül İlkokulu ve Özel Bengü Erdoğan okullarında uygulanan proje ile minik öğrenciler, yakınlarına duygularını anlattıkları kartlar gönderdi. Minikler, unutulmaya yüz tutan yeni yıl tebrik kartı geleneğini bu yıl PTT aracılığıyla yaşatarak yakınlarına sürpriz yaptı.

Proje sayesinde teknoloji karşısında unutulmaya yüz tutan yeni yıl tebrik kartı geleneğinin yaşatıldığını söyleyen PTT Müdürü Mürüvvet Geyikçioğlu; “2022 yılı Aralık ayı içerisinde yeni yıl tebrik kartı gönderme etkinliğini büyük bir keyifli hayata geçirdik. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz memnuniyet yaşadı. Sevgi Postanesi projesi çocuklarımıza yazma alışkanlığı kazandırdığı gibi geleneksel haberleşmeyi yeni nesillere de tanıtıyor. ‘Kart Bizden Göndermesi Sizden’ sloganıyla 4 yıldan beri devam eden bu sosyal sorumluluk projesinin uzun yıllar devam etmesini diliyorum” dedi.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt