SUNAY AKIN TARİHE DOKUNACAK

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şubesi’nin organizasyonuyla, usta şair, gazeteci ve araştırmacı yazar Sunay Akın, 30 Ağustos’un 100’üncü yılında ‘Atatürk’ün İzinde Cumhuriyet Yolunda’ isimli tek kişilik sunumu ile Mustafakemalpaşa’da olacak.

Tarihe dokunan hikâyeleri ile geniş kesimlerce tanınan usta yazar, Gazi Paşa ve Cumhuriyetin bilinmeyen yönlerini, 24 Ağustos akşamı Amfi Tiyatro’da sunacağı gösteride anlatacak.

Organizasyona ev sahipliği yapacak olan ADD Şube Başkanı Haşim Yoldaş, özellikle gençlerin ve sanatseverlerin kaliteli kültür programlarını hak ettiğini düşündüklerini söylerken, Sunay Akın’ın bu anlamda önemli bir değer olduğunu belirtti.  Etkinliğe katılmak isteyenler için 4 yerde bilet temin noktası oluşturuldu.

ADD Şubesi, Mustafakemalpaşa’nın kurtuluşunun 100. yılındaki organizasyonlarına, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Sunay Akın’ın sahne alacağı bir gösteri ile hız veriyor.

Usta şair, edebiyatçı ve araştırmacı gazeteci kimliği ile bilinen, son dönemde ise tek kişilik sahne gösterileri ile büyük beğeni toplayan Sunay Akın, Mustafakemalpaşa’da sevenleriyle buluşacak.

Akın, 24 Ağustos 2022 Çarşamba akşamı saat 20.30’da Lalaşahin Mahallesi’nde bulunan Amfi Tiyatro sahnesinde sunacağı gösteride, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türk Milleti’nin Çanakkale Savaşı’nda elde ettiği başarıların yanı sıra Cumhuriyet tarihinin çarpıcı olaylarını anlattığı hikâyelerle farklı bir ışık tutacak.

YOLDAŞ’TAN ETKİNLİĞE DAVET

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan ADD Şube Başkanı Haşim Yoldaş; “Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün adını gururla taşıdığımız ilçemizin kurtuluşunun 100. yılında, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile misyonumuza uygun ve ilçemiz halkına yakışır bir organizasyon yapmak istedik. Özellikle gençlerimizin ve sanatsever Atatürkçü dostlarımızın kaliteli kültür programlarını hak ettiğini düşünüyoruz. Bu anlamda sahne programı çok keyifli ve akıcı olan Sunay Akın’ı ilçemizde misafir edeceğiz. Tüm hemşehrilerimizi bu güzel organizasyona davet ediyoruz. Keyifle geçeceğine inandığımız bu organizasyon biletlerine bizlerden ulaşabilirler” dedi.

Etkinliğe katılmak isteyen sanatseverler, Çelebioğlu Ticaret, Pınar Veteriner Kliniği, As Tarım ve VPET’ten bilet temin edebilecek.

 

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN