SUUÇTU FOTOĞRAFINA BAKANLIK ÖDÜLÜ

Mustafakemalpaşalı doğa fotoğrafçısı Selçuk Hot, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Tarım ve Orman İnsan’ temalı fotoğraf yarışmasında dereceye girdi.

Mustafakemalpaşa’nın turizm markası Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı’nı sisli bir sonbahar gününde kadrajına alan Hot, 4 bine yakın eserin değerlendirmeye alındığı yarışmanın genel kategorisinde 2’inci oldu. Daha önce Amerika’da da biri Suuçtu fotoğrafı olmak üzere iki eseriyle ödül kazanan Selçuk Hot, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yarışmasında plaket ve para ödülüne layık görüldü.

DenizBank’ın destekleriyle, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı iş birliği kapsamında bu yıl 12’ncisi düzenlenen Tarım ve Orman İnsan Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni DenizBank Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ile DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş’in de katıldığı törende, Mustafakemalpaşalı başarılı fotoğrafçı Selçuk Hot’da ödül kazanan isimler arasına yer aldı.

Bu yılki teması ‘Çiftçi Varsa Hayat Var’ olan yarışmanın konusunu tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıdaların işlenmesi ve muhafazası, hasat, harman, üretici, çiftçi, çiftçilik mesleğinin önemi, kırsal yaşam ve her türlü tarımsal faaliyet oluşturdu.

‘Genel’, ‘Çiftçi’, ‘Öğrenci’, ‘Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları’, ‘DenizBank Çalışanları’ ve ‘Çiftçi Varsa Hayat Var’ olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmaya, toplam 606 katılımcı 3 bin 997 eserle katıldı. Seçici kurul tarafından 19 eserin ödül alması uygun görülürken, 83 eser de sergileme ve albüm çalışması için belirlendi.

Etkinlikte, ödül almaya hak kazan katılımcılara hediyeleri takdim edilirken, başvuruların 1 Temmuz-14 Ekim’de gerçekleştirileceği 13. Tarım, Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nın temasının ‘Sen Üret Yeter’ olarak belirlendiği kaydedildi.

2’NCİLİK ÖDÜLÜ MUSTAFAKEMALPAŞA’YA

Yarışmaya, 2016 yılı sonbaharında Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı’ndaki kayın ağaçlarının sisli göğe yükselişini kadraja aldığı fotoğrafla katılan Selçuk Hot, genel sıralama da 2’nci oldu.

8 yıldır profesyonel fotoğrafçılık yapan Selçuk Hot, plaket ve para ödülünü Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ile DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş’in elinden aldı.

Mustafakemalpaşa’da bir eczanede çalışan Hot, hobi olarak başladığı fotoğrafçılığı adım adım ilerlettiğini, yarışmada kazandığı başarının da kendisine güç verdiğini kaydetti. Daha önce Amerika’da da iki fotoğraf ödülü kazanan Selçuk Hot’un, ‘Tarım ve Orman İnsan’ konulu yarışmadaki eseri sergilemenin yanı sıra albüm çalışmasına da eklendi.

Ödül töreninin ardından DenizBank’ın sergi alanı GaleriDeniz’de Tarım, İnsan ve Orman Fotoğraf Sergisi’nin açılışı yapıldı.

 

Etiketler

mustafakemalpasagzt

YORUM YAZIN